Büyük SAMOS (SİSAM) TURU (Bayram Özel)

Büyük SAMOS (SİSAM) TURU

Konaklama : 4* SAMOS HOTEL'DE 2 GECE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 199 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Büyük SAMOS (SİSAM) TURU

 


10 - 12 Temmuz (3 Gün - 2 Gece)


< Kent Merkezinde 4* SAMOS HOTEL'DE 2 Gece Konaklama Farkı ile >

 

Başkent Vathi Kent Turu | Karlovasi | Potami Plajı | Kokkari | Pyhtagorio | Şarap Müzesi

Pirgos Koumaradei | Megali Panagia Manastırı | Aidonia


...

 

1. GÜN / 10 TEMMUZ PAZAR

KUŞADASI - SAMOS ADASI - BAŞKENT VATHI KENT TURU ( PISAGOR MEYDANI – ARSLAN BAĞIMSIZLIK HEYKELİ – KATOLİK KİLİSESİ – AGIOS SPIRIDON KİLİSESİ  - BELEDİYE SARAYI ve HALK BAHÇESİ )

Sabah 05.30`da Mavişehir Egepark, 05.40`da Bostanlı Vapur İskelesi önü, 05.50`de Karşıyaka Anıt, 06.00`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi önü, 06.10`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.20`de Göztepe İskelesi, 06.30`da Üçkuyular Shell`de buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Samos ( Sisam )`a gitmek için  en doğru ve en güvenli liman olan Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. Kuşadası Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra hızlı gemimiz ile keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. Ege Denizi`nin en güzel plajlarına sahip, yeşili ve şarabı ile ünlü, Pisagor`un memleketi Samos`a ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Daha sonra adanın başkenti Vathi'nin kordon boyunda yer alan adanın en güzel otellerinden 4* Samos Hotel’e yerleşiyoruz. Otelde geçirdiğimiz dinlence dolu anların ardından rehberimiz eşliğinde adanın başkenti Vathi`de şehir turuna çıkıyoruz. Bu esnada Sofouli ismini taşıyan kordon boyundan Katolik Kilisesi`ni görerek başkent Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagoros Meydanı’na doğru yürüyoruz. Meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli’ni yakından görüyoruz. Meydan’da çektirdiğimiz hatıra fotoğraflarının ardından Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunan Milli Bankası Binası’nı fotoğraflayarak Themistoklis Sofoulis Meydanı’na yürüyoruz. Meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de önemli katkılar sağlayan Themistokles Sofoulis’in heykelini yakından görüyoruz. Agios Spiridon Kilisesi, Halk Bahçesi, Arkeoloji Müzesi ve Tarihi Belediye Sarayı gibi yapıları da rehberimiz eşliğinde gördükten sonra Pisagor Meydanı`nda verdiğimiz frape ve alışveriş molasının ardından otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu esnada yakınlardaki plajlarda Samos denizinin keyfini sürebilir. Akşam saat 21:00’de arzu eden konuklarımızla Taverna Gecesi’ne katılmak için otelimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz.

 

2. GÜN / 11 TEMMUZ PAZARTESİ

KUZEY SAMOS TURU: KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ ve ŞARAP MÜZESİ

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından ilk olarak adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi içmek için Aidonia Köyü`ne uğruyoruz. Samos`un eşsiz yeşiline tanık olduğumuz bu keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye ulaşıyoruz. İlk olarak Karlovasi`nin en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz. Öğleye doğru Karlovasi kent merkezine giderek Aya Panagia Kilisesi, Tarihi Üniversite Binası`nı ve Belediye Binası`nı yakından görüyor ve Karlovasi Meydanı`nında keyifli anlar yaşıyoruz. Daha sonra adanın en güzel sahiline sahip Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`de öğle yemeğimizi güzel bir sahil restoranında alıyor ve Kokkari Sahili’nde yüzme keyfi yaşıyoruz. Keyifle geçen günün ardından Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Günün en güzel saatlerinde Vathi’de eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Daha sonra başkentin merkezindeki 4* Samos Hotel’ine dönüyor ve dinleniyoruz.


3. GÜN / 12 TEMMUZ SALI

GÜNEY SAMOS TURU: MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PIRGOS – KOUMARADEI – LOGOTHETIS KALESİ - PYTHAGORIO 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Samos`un güneyini adım adım gezmek için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un en görkemli yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos’a ulaşıyoruz. Burada yaptığımız kısa gezintinin ardından Samos`un ünlü ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına gidiyoruz. Daha sonra adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei`ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Adanın bu yeşil köyünde yaptığımız gezintinin ardından Samos`un ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Öğle saatlerinde Pisagor ( Pythagoras )`un doğum yeri olan Pythagorio`ya gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde güzel bir sahil restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından rehberimizin verdiği serbest zaman esnasında Pythagorion sokaklarında ya da denizinde keyifli anlar yaşıyoruz. Gün sonunda deniz gümrüğünde işlemlerimizi tamamlıyor ve dönüş feribotunda yerlerimizi alıyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos`a veda ederek İzmir`e doğru denizden ve karadan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir! *

 

 

       

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< KENT MERKEZİNDE 4* SAMOS HOTEL'DE 2 GECE

   ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI HIZLI FERİBOT ULAŞIMI

< SAMOS MERKEZ TURU ( BAŞKENT VATHI )

< KUZEY SAMOS TURU ( KARLOVASI – POTAMI PLAJI – KOKKARI

   AVLAKIA - AIDONIA )

< GÜNEY SAMOS TURU (  PYTHAGORION -  PIRGOS – KOUMARADEI -

   MEGALI PANAGIA MANASTIRI -  ŞARAP MÜZESİ  )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN EKSTRA SUR-PRIM ALINACAKTIR.

 

*** 60 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR***


 

 SAMOS KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ


< İZMİR-KUŞADASI-İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 25 € )

< CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA LİMİTLİ İÇKİLİ

   AKŞAM YEMEĞİ (Şarap+Uzo) ( 35 € )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.30`da Mavişehir Egepark,

05.40`da Bostanlı Vapur İskelesi önü,

05.50`de Karşıyaka Anıt,

06.00`da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü,

06.10`da Sabancı Kültür Merkezi ,

06.20`de Göztepe İskelesi,

06.30`da Üçkuyular Shell

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi