SAKIZ (CHIOS) ADASI TURU (29 EKİM Özel)

SAKIZ (CHIOS) ADASI TURU (29 EKİM Özel)

Konaklama : DIANA HOTEL'DE ( KENT MERKEZİ ) 2 GECE OK. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

''Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk’'

 

'29 EKİM BAYRAMINA ÖZEL PROMOSYON'

 

 * * * SAKIZ (CHIOS) ADASI * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

'Ekstra Tur Yok, Serbest Gün Yok!'

 

'Üç Gün, Üç Gezi ile Dolu Dolu Sakız Turu'

 

<<< DIANA HOTEL'DE KENT MERKEZİNDE KONAKLAMA FARKI ile >>>

 

149 Euro’dan Başlayan ŞOK Fiyatlarla

 

27 - 29 Ekim 2018 (3 Gün - 2 Gece)

 

 

  İzmir – Çeşme Kara Ulaşımı 

 

 Çeşme - Sakız Feribot Bileti 

 

  Kent Merkezi’nde Diana Hotel’de 2 Gece Konaklama

 

  Her Güne Bir Tur: Merkez Sakız Turu, Kuzey - Batı Sakız Turu ve Güney Sakız Turu DAHİL !!!

 

 

...

 

I.GÜN ( 27 EKİM CUMARTESİ ) 

MERKEZ SAKIZ TURU: SAKIZ KALESİ – CUMBALI OSMANLI EVLERİ - VUNAKU MEYDANI – HALK BAHÇESİ - MELEK AHMET PAŞA ÇEŞMESİ – APLOTORIA ÇARŞISI 

Sabah 06.30’da Egepark, 06.40’da Bostanlı İskelesi, 06.50’de Karşıyaka İskelesi,07.00`de Lozan Atatürk Lisesi, 07.10`da Sabancı kültür Merkezi önü, 07.20`de Göztepe İskelesi, 07.30’de Üçkuyular Shell ve 08.30’da Çeşme Gümrük’te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. 

Sakız’a ulaştığımızda ilk olarak limanda bizleri bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak kent merkezindeki otelimize gidiyoruz. Sakız’ın en merkezi oteline yerleşip dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde kentin kalbine doğru keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Sakız Kalesi ve Kaleiçi yerleşimi oluyor.  Venedik, Ceneviz ve Osmanlı’dan izler taşıyan Sakız Kalesi’ne Porta Maggiore ismi verilen anıtsal kapısından ilk adımı atıyoruz. Kale içinde Osmanlı döneminden kalma cumbalı evleri, Tarihi Cami ve haziresini, Osmanlı mezar taşlarını ve Ceneviz Sarayı’nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Sakızın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı’na doğru yola çıkıyoruz. Burada 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi’ni yakından görüyoruz. Mecidiye Camisi’nin ardından Hürriyet Çeşmesi’ni görüyor ve Sakız’ın bir diğer anıtsal çeşmesi olan Melek Paşa Çeşmesi’ne gitmek için Vunaku Meydanı’nda yer alan Dimotikos Kipos ( Halk Bahçesi )’da kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu esnada Vunaku Meydanı’nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları görüyoruz. Sakız kent merkezinde yaptığımız tarih dolu yolculuğun ardından Aplotoria adı verilen Sakız Çarşısı’na gidiyor ve rehberimizin verdiği serbest zamanda frapelerimizi içerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla salatası ve deniz ürünleri ile ünlü güzel bir Yunan Tavernası’na gitmek için otelimizin lobisinde buluşuyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar Yunan Müziği eşliğinde eğlenerek Yunan Mutfağının tadını çıkarıyoruz.

 

II.GÜN ( 28 EKİM PAZAR ) 

BATI ve KUZEY SAKIZ TURU  

NEA MONI MANASTIRI – AVGONIMA KÖYÜ – ANAVATOS KÖYÜ ve YUNAN TAVERNASI 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sakız’ın batı ve kuzey bölgelerini gezmek için yıllardır FMA TRAVEL uzmanlığı ile yapılan gezimize başlıyoruz. İlk olarak 28 Ekim Oxi Bayramı kutlamalarını ve bayrama özel birbirinden güzel giyinmiş Sakız’ın çocuk ve gençlerini yakından görmek için Halk Bahçesi’nin yemyeşil doğasında kısa bir kahve molası veriyoruz. Daha sonra Sakız’ın en önemli tarihi mirası Nea Moni Manastırı’na giderek 11. yy yapısının eşsiz freskoları ve mermer mozaiklerini yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Avgonima dağ köyünden bulunan Sakız karasal mutfağının en güzel örneklerini sunan bir kır restoranına konuk oluyor ve orada eşsiz bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından birbirine omuz vermiş taş evleri ve abbaralı sokakları ile Mardin’i anımsatan bu dağ köyünü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Avgonima’da yaşadığımız keyifli anların ardından Sakız’ın terk edilmiş bir başka Ortaçağ köyü olan Anavatos’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Günümüzde pek az kişinin yaşadığı Anavatos Köyü’nün görenleri büyüleyen siluetini fotoğrafladıktan sonra adanın merkezini dönüyor ve otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Taverna Eğlencesi’ne katılıyor, limitsiz içki ve Türk - Yunan şarkıları eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Saatler 24.00’ü geçip yeni günü gösterirken Yunan dostlarımızla birlikte 28 Ekim Oxi Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı birlikte kutluyoruz. 

 

III.GÜN ( 29 EKİM PAZARTESİ )

GÜNEY SAKIZ TURU: ARMOLIA – PIRGI – MESTA – PAŞA LİMANI 

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) görmek ve öğle yemeğimizi almak için Güney Sakız Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli günde çömlek yapımı ve kalesi ile ünlü Armolia, “ksista“adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi, dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta gibi ortaçağ köylerini geziyoruz. Ada’nın doğal ve mimari birçok zenginliğine ev sahipliği yapan Güney Sakız Köyleri gezisinin ardından Paşa Limanı’na giderek güzel bir restoranda Sakız denizinin lezzetli ve taptaze ürünlerinin tadına bakma şansı yakalıyoruz. Daha sonra Yunanistan ve Sakız Adası’na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir’e doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< DIANA HOTEL'DE ( KENT MERKEZİ ) 2 GECE OK. KONAKLAMA

< İZMİR – ÇEŞME – İZMİR KARA ULAŞIMI

< ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI

< GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ - ARMOLIA)

< KUZEY ve BATI SAKIZ TURU ( AVGONIMA – ANAVATOS - NEA MONI )

< SAKIZ KENT TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SUR-PRIM ALINACAKTIR.

 

SAKIZ GOURME ve EĞLENCE PAKETİ

< 1. GECE YUNAN TAVERNASI’NDA CANLI MÜZİKLİ DENİZ MAHSÜLLÜ AKŞAM YEMEĞİ ( 30 EURO )

< 28 EKİM OXI BAYRAMI ve 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

TÜRK - YUNAN KARDEŞLİK BALOSU LİMİTSİZ İÇKİLİ ve ÖZEL MENÜLÜ ( 35 EURO ) 

65 EURO EDERİNDEKİ SAKIZ GOURME VE EĞLENCE PAKETİ ACENTEDE SATIN ALINIRSA 65 EURO YERİNE SADECE 55 EURO ÖDENECEKTİR.

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30’da Mavişehir Egepark

06.40’da Bostanlı İskelesi

06.50’de Karşıyaka İskelesi

07.00'de Lozan Atatürk Lisesi

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi önü

07.20'de Göztepe İskelesi

07.30’de Üçkuyular Shell

08.30’da Çeşme Gümrük

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi