KAPADOKYA RÜYASI ''Narlı Krater Gölü - Aşıklar Vadisi - Devrent Vadisi'' (Bayram Özel)

KAPADOKYA RÜYASI ''Narlı Krater Gölü - Aşıklar Vadisi - Devrent Vadisi''

Konaklama : 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL & SPA'DA Y. P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 1599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

KAPADOKYA RÜYASI


<<< 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL'DE KONAKLAMA  >>>

 09 - 12 Temmuz (3 Gün - 3 Gece) 

KAPADOKYA - NARLI KRATER GÖLÜ - AŞIKLAR ŞELALESİ - DEVRENT VADİSİ - ÜRGÜP - GÖREME

GÜVERCİNLİK VADİSİ - SINASOS - UÇHİSAR - AVANOS - KAYMAKLI YER ALTI KENTİ - IHLARA VADİSİ

  

...

 

CUMARTESİ - HAREKET

Akşam saat 20:00'de Mavişehir Egepark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka Anıt, 20:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

1. GÜN / PAZAR : KAPADOKYA – ÇAVUŞİN – PAŞABALAR – DEVRENT VADİSİ – HACI BEKTAŞ-I VELİ - KIZILIRMAK – TAŞ KÖPRÜ – ÇÖMLEK ATÖLYESİ – AVANOS

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısından sonra 13.yy tasavvuf felsefesinin önemli isimlerinden Hacı Bektaş Veli Dergahı'na doğru yöredeki gezimize başlıyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan'ın Türbeleri'ni ve müze olarak ziyarete açılan Külliye'yi geziyoruz. Daha sonra Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını, Devrent Vadisi’nde de her biri hayal ettiğiniz bir varlığı andıran masalsı kayaları yakından görüyoruz. Devrent Vadisi’ni gördükten sonra Kızılırmak manzaralarını izleyerek çanak ve çömlek ustalığı ile ünlü nehir kenti Avanos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Çavuşin’e gidiyor, çanak ve çömleklerinin yapılışını seyretmek için bir seramik atölyesine konuk oluyoruz ve burada Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Seramik atölyesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından Avanos’a ulaştığımızda Taş Köprü’den geçerek tarihi kasabanın sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra bir Onyx Taş Atölyesi’ne konuk oluyor ve taş ustalarından değerli bilgiler dinleyerek alışverişlerimizi yapıyoruz. Gün sonunda Kapadokya’nın en güzel otellerinden biri olan 5* Suhan Cappadocıa Hotel&Spa’ya yerleşiyor ve akşam yemeğimize kadar dinleniyoruz.

 

2. GÜN / PAZARTESİ : BALON TURU - AŞIKLAR VADİSİ –  ÜRGÜP -  TURASAN ŞARAP FABRİKASI -  ASMALI KONAK – ÜÇ GÜZELLER - GÜVERCİNLİK VADİSİ  - UÇHİSAR – UÇHİSAR KALESİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ  - AVANOS  

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek için extra olan balon turuna katılabilirler.

Balon turu dışında isteyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde ekstra olarak düzenlenen Jeep turunda uçuş yapan balonların altında keyifli bir keşif yolculuğuna çıkabilirler.

Açık büfe sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ilk olarak peribacalarının en güzel göründüğü Aşıklar Vadisi’ne gidiyoruz. Bu romantik yerde çektiğimiz harika fotoğrafların ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası’na ev sahipliği yapan Ürgüp’e ulaşıyoruz. Asmalı Konak ve diğer Ürgüp konaklarını panoramik olarak gördükten sonra yörenin ünlü Emir üzümü ve birçok üzüm çeşidinden ödüllü şaraplar üreten Turasan Şarap Fabrikası’nın mahzenlerini geziyor ve alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Öğle saatlerinde Üç Güzeller adı ile bilinen ünlü peribacalarında verdiğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Ortahisar Kalesi’ni panoramik görerek Güvercinlik Vadisi’ne doğru eğlenceli gezimize devam ediyoruz. Bu güzel vadiye ulaştığımızda güvercin evlerini görme şansı yakalıyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde anı fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Uçhisar’a gidiyoruz. Burada aldığımız öğle yemeğimizin ardından Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz.  Daha sonra günün en güzel saatlerinde Göreme Açıkhava Müzesi'ne gidiyor ve kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Gün sonunda 5* Suhan Cappadocia Hotel’imize dönüyor ve akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinleniyoruz.  Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla geleneksel kaya restoranlarının birinde Türk Gecesi’ne katılıyor ve folklorik gösteriler eşliğinde doyasıya eğleniyoruz. ( ekstra )

 

3. GÜN / SALI :  KAYMAKLI YER ALTI KENTİ – NARLI KRATER GÖLÜ – IHLARA VADİSİ - MELENDİZ ÇAYI – KAYA KİLİSELERİ - SULTAN HAN

Açık büfe sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kapadokya’nın dillere destan yer altı kenti Kaymaklı’ya doğru yola çıkıyoruz. Binlerce yıl öncesinde binlerce nüfusu yerin altında barındıran Kaymaklı Yeraltı Kenti’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Orta Anadolu’nun en ilginç krater göllerinden biri olan Narlı Gölü’ne gidiyoruz. Yaz mevsiminde suları çekildiğinde kalp şeklini alan ve suları termal nitelikteki Narlı Gölü’nde kısa bir mola veriyoruz. Narlı Gölü kıyısında geçirdiğimiz keyifli anların ardından bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni keşfetmek için gezimize devam ediyoruz. Melendiz Çayı'nın şekil verdiği Ihlara Vadisi’nin yamaçlarında yer alan Ağaçaltı KilisesiYılanlı Kilise ve Sümbüllü Kilise gibi birbirinden güzel kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Kapadokya’nın tüm güzelliklerini arkamızda bırakarak Anadolu'nun en büyük hanı Sultan Han'a doğru yola çıkıyoruz. 13 yy. da inşa edilen Anadolu'nun en büyük kervansarayını yakından gördükten sonra Kapadokya’da geçirdiğimiz üç güzel günün ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA'DA

   2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK, ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< BALON TURU

< TÜRK GECESİ

< JEEP SAFARİ TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

09 TEMMUZ CUMARTESİ AKŞAMI

20:00'de Mavişehir Egepark Önü,

20:10'da Bostanlı İskelesi,

20:20'de Karşıyaka Anıt,

20:30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofis Önü,

20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

20:50'de Hatay – Üçyol

21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi