İzmir Çıkışlı Günübirlik SAMOS ADASI TURU (Cumartesi)

İzmir Çıkışlı Günübirlik SAMOS ADASI TURU (Cumartesi)

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 69 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Ada Turizmi Öncüsü FMA TRAVEL'dan Eşsiz Bir Tur -

Günübirlik SAMOS (SİSAM) ADASI

 

 


15 Haziran | 22 Haziran | 29 Haziran | 06 Temmuz | 13 Temmuz | 20 Temmuz | 27 Temmuz Cumartesi (Günübirlik)


 Samos'ta Görmek İstediklerinizle Dopdolu Bir Program!


 Seferihisar'dan Daha Hızlı ve Güvenli Feribot Hizmeti Dahil!

 

 

CUMARTESİ

KUZEYDEN GÜNEYE SAMOS TURU

MODERN VE TARİHİ BAŞKENTLER: VATHI ve PYTHAGORIO

BAŞKENT VATHI ( PISAGOR MEYDANI – ARSLAN BAĞIMSIZLIK HEYKELİ – KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – SOFOULI MEYDANI ) -  KOUMARADAIOI KÖYÜ – PYTHAGORIO SAHİLİ – LOGOTHETIS KALESİ – MEGALI PANAGIA MANASTIRI

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 05.30`da Mavişehir Egepark, 05.40`da Bostanlı Vapur İskelesi, 05.50`de Karşıyaka Anıt, 06.00`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 06.10`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.20’de Göztepe İskelesi ve 06.30`da Üçkuyular Shell İstasyonu`nda buluştuktan sonra Pisagor ve Epikuros gibi antikçağın ünlü filozoflarının memleketi, şarabı, ormanları ve turkuaz renkli sahilleri ile ünlü Yunanistan’ın 9. büyük adası Samos’a gitmek için  Seferihisar’a doğru yola çıkıyoruz. Teos Marina’da pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve otobüsümüze binerek birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi'yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapılarını görüyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik stildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi’ni ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni, Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’nı, meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli‘ni, Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı, meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra doğru kızılçam ve dağ çilekleri bezeli bir dağ köyü olan Koumaradaioi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Adanın bu yemyeşil köyünde Samos`un ünlü Pisagor  kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupalardan alma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, ünlü matematikçi Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında 12 Ion kentinden biri olan Antik Samos’a ait arkeolojik eserleri, Eupalinos Tüneli ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Pythagorio Sahili’nde öğle yemeğimiz için güzel bir sahil restoranına konuk oluyoruz. Yemek molası esnasında dileyen misafirlerimiz denizin ve güneşin tadını çıkararak Pythagorio’nun tertemiz sularında doyasıya yüzebilir. Pythagorio’da geçen keyifli anların ardından muhteşem bir manzaraya sahip ve Samos`un en otantik yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırı keyifle gezerken hem mistik bir yolculuğa çıkıyor hem de manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz.   Daha sonra Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve güzel bir günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Seferihisar ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar!  

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< İZMİR – SEFERİHİSAR – İZMİR TRANSFER HİZMETİ

< SEFERİHİSAR - SAMOS - SEFERİHİSAR HIZLI KATAMARAN ULAŞIMI

< SAMOS MERKEZ TURU ( VATHI )

< GÜNEY SAMOS TURU

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARIN SİGORTALARINDA UYGULANAN SUR-PRIM  ÜCRETİ

< LİMAN VERGİSİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.30'da Mavişehir Egepark,

05.40'da Bostanlı Vapur İskelesi,

05.50'de Karşıyaka Anıt,

06.00'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

06.10'da Sabancı Kültür Merkezi,

06.20'de Göztepe İskelesi,

06.30'da Üçkuyular Shell

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi