GÖKÇEADA ve BOZCAADA (İki Ada Birden)

GÖKÇEADA ve BOZCAADA

Konaklama : ÇANAK HOTEL’de (Çanakkale) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 1799 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

“GÖKÇEADA ve BOZCAADA


05 - 07 Mayıs | 12 - 14 Mayıs | 19 - 21 Mayıs | 26 - 28 Mayıs (2 Gün - 2 Gece)


<<< ÇANAK HOTEL'DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE >>>


<<< Dopdolu Bir Program, İki Ada Birden >>> 

 

BOZCAADA - TARİHİ KALE - GEYİKLİ İSKELESİ - GÖKÇEADA - KALEKÖY

 TARİHİ ÇAMAŞIRHANE - TEPEKÖY - ZEYTİNLİKÖY – BARAJ GÖLETİ 


...


CUMA AKŞAM :

Akşam saat  23:00’da Üçkuyular Shell,  23:10’da Göztepe İskelesi karşısı, 23:20’de Konak Sabancı Kültür Merkezi, 23:30’da Alsancak Gar Fma Travel Ofisi karşısı, 23:40’da Karşıyaka Anıt Karşısı, 23.50’de Bostanlı İskele karşısı, 00:00’da Mavişehir Ege Park, önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın yaptığı hafta sonuna özel  Gökçeada ve Bozcaada gezimiz için yola  çıkıyoruz. 

 

I.GÜN / CUMARTESİ

GÖKÇEADA – KALEKÖY – TEPEKÖY – ZEYTİNLİKÖY  - ÇANAKKALE

Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Gökçeada’ya gitmek için Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA)’a ulaşıyoruz. Gökçeada’ya vardığımızda ilk olarak bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintiden sonra köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Daha sonra Zeytinliköy’den ayrılarak adanın en güzel sahil köyünde keyifli dakikalar geçirmek için Kaleköy’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından ada merkezini keşfetmek ve öğle yemeğimizi almak için adanın merkezine doğru ilerliyoruz. Adanın merkezindeki serbest zamanımızın ardından Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Gün sonunda Çanakkale’deki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizin harika konumu sayesinde sahilde yürüyüşlerini yapabilir ve Çanakkale akşamını doyasıya yaşayabilirler.

 

II.GÜN / PAZAR

BOZCAADA – TARİHİ BOZCAADA KALESİ – GEYİKLİ İSKELESİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra gezimizin ikinci adası Bozcaada’ya gitmek için  Geyikli İskelesi’ne doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bozcaada’ya vardığımızda ilk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında ada sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyor ve tarihi Rum evlerini, tarihi çeşmeleri, kilise ve camileri yakından tanıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap kavına konuk olarak ada şaraplarını tatma şansını yakalıyoruz. Verilen serbest zamanda misafirlerimiz adaya özgü alışverişlerini yapabilir veya dolmuşlarla Bozcaada’nın plajlarını, bağlarını görmek için Ada’da yolculuk yapabilirler. Keyifle ve dolu dolu geçen ada turumuzun ardından belirlenen saatte iskelede buluşarak feribotumuza biniyor ve Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Gün sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’ın eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ÇANAK HOTEL’de (Çanakkale) Y.P. KONAKLAMA

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEĞİ

< GEYİKLİ - BOZCAADA - GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ÇANAKKALE - ECEABAT - ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE - GÖKÇEADA - KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00’de Üçkuyular Shell,

23.10’da Göztepe İskelesi karşısı,

23.20’de Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

23.30’da Alsancak Gar Fma Travel Ofisi karşısı,

23.40’da Karşıyaka Anıt Karşısı,

23.50’de Bostanlı İskele karşısı,

00.00’de Mavişehir Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi