Üç Ada ve Bir Yarımada GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA ADASI - KAPIDAĞ YARIMADASI

ÜÇ ADA ve BİR YARIMADA

Konaklama : 5* GRAND ASYA HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 4 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 1999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

''ÜÇ ADA ve BİR YARIMADA''


 'GÖKÇEADA - BOZCAADA - AVŞA ADASI - KAPIDAĞ YARIMADASI'   


- FMA'dan Bir İlk Daha! Doya Doya Gezin Diye -


08 - 12 Temmuz (4 Gün - 4 Gece)


<<< 5* GRAND ASYA HOTEL'DE (Bandırma) KONAKLAMA İMKANI ile >>>

 

GÖKÇEADA – KALEKÖY – TEPEKÖY – ZEYTİNLİKÖY  - BANDIRMA - ERDEK – AVŞA ADASI

AVŞA ADASI KEŞİF TURU ( TÜRKELLİ KÖYÜ - YİĞİTLER KÖYÜ – KARADUT ve AKVARYUM KOYU )

 BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ - KAPIDAĞ YARIMADASI – OCAKLAR KÖYÜ SAHİLİ - ÇANAKKALE MERKEZ

SAAT KULESİ - BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ

 

I.GÜN / CUMARTESİ

GÖKÇEADA – KALEKÖY – TEPEKÖY – ZEYTİNLİKÖY  - BANDIRMA

Cuma akşam saat  23:00’de Üçkuyular Shell,  23:10’da Göztepe İskelesi karşısı, 23:20’de Konak Sabancı Kültür Merkezi, 23:30’da Alsancak Gar Fma Travel Ofisi karşısı, 23:40’da Karşıyaka Anıt Karşısı, 23.50’de Bostanlı İskele karşısı, 00:00’de Mavişehir Egepark, önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın düzenlediği Üç Ada ve Bir Yarımada gezimiz için yola  çıkıyoruz. Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Gökçeada’ya gitmek için Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA)’a ulaşıyoruz. Gökçeada’ya vardığımızda ilk olarak bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintiden sonra köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Daha sonra Zeytinliköy’den ayrılarak adanın en güzel sahil köyünde keyifli dakikalar geçirmek için Kaleköy’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından ada merkezini keşfetmek ve öğle yemeğimizi almak için adanın merkezine doğru ilerliyoruz. Adanın merkezindeki serbest zamanımızın ardından Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Bandırma’ya doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Gün sonunda sonunda Bandırma’daki 5* Grand Asya Hotel’imize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. 


2. GÜN PAZAR

ERDEK – AVŞA ADASI -  AVŞA ADASI KEŞİF TURU ( TÜRKELLİ KÖYÜ - YİĞİTLER KÖYÜ – KARADUT ve AKVARYUM KOYU ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra gezimizin ikinci adası Avşa Adası’nı yakından tanımak için Erdek’e doğru yola çıkıyoruz. Erdek Sahili’nde yaptığımız kısa bir gezintinin ardından bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bir saati aşan yolculuğun ardından Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’ya ulaşıyoruz. Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız kısa gezintinin ardından arzu eden konuklarımızla ekstra düzenlenen Avşa Adası panoramik keşif turu için dolmuşlarda yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada Türkelli, Karadut ve Akvaryum Koyu ve adanın bir diğer limanı olan Yiğitler Köyü’nü panoramik olarak görüyor ve rehberimizden değerli bilgiler ediniyoruz. Daha sonra bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz. Avşa’da geçirdiğimiz saatlerin ardından rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz. 


3. GÜN / PAZARTESİ

BANDIRMA - AŞK KÖPRÜSÜ – CUMHURİYET MEYDANI – BANDIRMA ARKEOLOJİ MÜZESİ – SON KURŞUN ANITI - KAPIDAĞ YARIMADASI – OCAKLAR KÖYÜ SAHİLİ 

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Bandırma’da keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gezimiz esnasında ünlü Aşk Köprüsü’ne gidiyor ve anı fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nı görüyor ve Kyzikos Antik Kenti kazılarında ortaya çıkan eserlerin sergilendiği Bandırma Arkeoloji Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra Kapıdağ Yarımadası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üstünde milli mücadele döneminde atılan son kurşunu simgeleyen Son Kurşun Anıtı’nı görüyor ve Anadolu ana karasına incecik bir kıstakla bağlı ve Kyzikos kentine de ev sahipliği yapan yarımadaya ulaşıyoruz. Yarımada’ya ayak bastığımızda denizinin temizliğine ve bahçelerindeki berekete hayran kalıyoruz. Yarımada etrafında yaptığımız panoramik turun ardından rehberimiz bizlere Ocaklar Köyü Sahili’nde yüzme molası veriyor ve bu esnada Marmara’nın sularında serinleme keyfi yaşıyoruz. Keyifle geçen günün sonunda Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.  


4.GÜN  / SALI

ÇANAKKALE MERKEZ – ÇİMENLİK KALESİ – KENT MÜZESİ – TRUVA MAKET - SAAT KULESİ - BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Çanakkale ile Bozcaada’yı doyasıya gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Çanakkale merkezde rehberimiz eşliğinde keyifli bir gezintiye çıkıyor ve Çanakkale Kent Müzesi’ni geziyoruz. Edindiğimiz değerli bilgilerin ardından Çimenlik Kalesi’ni ve Çanakkale’nin ünlü Saat Kulesi’ni görme şansı yakalıyoruz. Sonrasında sahilde keyifli bir yürüyüşe başlıyor ve bu esnada Truva’ya ithafen yapılmış Truva Maketi’nin önünde anı fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Çanakkale’ye özgü alışverişlerimizi de tamamladıktan sonra Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında ada sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyor ve tarihi Rum evlerini, tarihi çeşmeleri, kilise ve camileri yakından tanıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap kavına konuk olarak ada şaraplarını tatma şansını yakalıyoruz. Verilen serbest zamanda misafirlerimiz adaya özgü alışverişlerini yapabilir veya dolmuşlarla Bozcaada’nın plajlarını, bağlarını görmek için Ada’da yolculuk yapabilirler. Keyifle ve dolu dolu geçen ada turumuzun ardından belirlenen saatte iskelede buluşarak feribotumuza biniyor ve Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Gezimizin sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* GRAND ASYA HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEĞİ

< GEYİKLİ - BOZCAADA - GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ÇANAKKALE - ECEABAT - ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE - GÖKÇEADA - KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< AVŞA DOLMUŞ ÜCRETİ

< ERDEK – AVŞA – ERDEK FERİBOT GEÇİŞİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00’de Üçkuyular Shell,

23.10’da Göztepe İskelesi karşısı,

23.20’de Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

23.30’da Alsancak Gar Fma Travel Ofisi karşısı,

23.40’da Karşıyaka Anıt Karşısı,

23.50’de Bostanlı İskele karşısı,

00.00’de Mavişehir Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi