GÖKÇEADA ve AVŞA ADASI

GÖKÇEADA ve AVŞA ADASI

Konaklama : EKEN PRESTIGE HOTEL (Bandırma) Y.P KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 249 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

GÖKÇEADA ve AVŞA ADASI

 

*** KAPIDAĞ YARIMADASI***


 

Bandırma'da Konaklama Keyfi


En Ekonomik ve En Zengin Program!

 

1. Gün:  AYDINCIK - KEFALOZ - TUZ GÖLÜ - KALEKÖY - DEREKÖY - ZEYTİNLİ BARAJI - TEPEKÖY

CUMA

Gece 23.00'de Üçkuyular Shell önü, 23.10'da Göztepe İskelesi önü, 23.20'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 23.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü, 23.40`da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 23.50'de Bostanlı İskele karşısı ve 00.00`da Ege Park önünde buluştuktan sonra Gökçeada ve Avşa gezimiz için yola çıkıyoruz. 

CUMARTESİ

Sabahın erken saatlerinde ulaştığımız Çanakkale'den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası'na geçiyoruz. Burada aldığımız sabah kahvaltısının ardından Kabatepe İskelesi'nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS ( GÖKÇEADA)'a ulaşıyoruz. Gökçeda'ya vardığımızda ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü'ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili'nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye'nin en kalabalık köyü olan Dereköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy'de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy'e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo'nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği'nin de köyü olan Zeytinliköy'e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından Çanakkale’ye dönmek için feribotta yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Çanakkale’den Bandırma’ya doğru Marmara Denizi kıyısı boyunca keyifli bir yolculuk yaparak Bandırma’daki otelimize yerleşiyoruz. 

 

II.GÜN / BANDIRMA – KAPIDAĞ YARIMADASI – ERDEK – AVŞA ADASI

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kapıdağ Yarımadası’nda otobüsümüzle panoramik kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Ocaklar Köyü’nün plajından Marmara Denizi’nin ve Adalar’ın eşsiz manzarasını izliyoruz. Daha sonra Erdek’e doğru hareket ediyoruz. Erdek’te yaptığımız keyifli gezintinin ardından Erdek’ten kalkan feribotumuza biniyoruz. Marmara Denizi’nde yaptığımız keyifli deniz yolculuğunun ardından Avşa Adası’na ulaşıyoruz. Avşa Adası’nda yürüyerek yaptığımız panoramik turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından rehberimiz alışveriş için bizlere serbest zaman veriyor. Öğleden sonra feribotumuzla Erdek’e dönüyoruz.  Ege ve Marmara’nın en güzel iki adasını gezdiğimiz gezinin sonunda İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde İzmir’e ulaşıyor, kültür ve eğlence dolu bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< EKEN PRESTIGE HOTEL (Bandırma) Y.P KONAKLAMA

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEĞİ

< ÇANAKKALE – ECEABAT – ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< ERDEK – AVŞA ADASI – ERDEK FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ ( 25 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00'de Üçkuyular Shell önü,

23.10'da Göztepe İskelesi önü,

23.20'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

23.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü,

23.40`da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

23.50'de Bostanlı İskele karşısı

00.00`da Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi