TOROSLARIN ETEĞİNDE YEDİ GÖL ve GÖLLER YÖRESİ (29 EKİM Özel)

TOROSLARIN ETEĞİNDE YEDİ GÖL ve GÖLLER YÖRESİ (29 EKİM Özel)

Konaklama : EĞİRDİR GÖLÜ’NDE MAVİ GÖL HOTEL KONAKLAMALI

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 

 'TOROSLARIN ETEĞİNDE YEDİ GÖL ve GÖLLER YÖRESİ'

 

SALDA GÖLÜ - YARIŞLI GÖLÜ - BURDUR GÖLÜ - KOVADA GÖLÜ – KARACAÖREN GÖLÜ - ACIGÖL ve EĞİRDİR GÖLÜ 

 

SAGALASSOS ANTİK KENTİ – YAZILI KANYON MİLLİPARKI - AĞLASUN - ISPARTA – BURDUR – DENİZLİ – KAKLIK MAĞARASI 
 

27 - 29 Ekim 2018 (3 Gün - 2 Gece)
 ...

 

I.GÜN ( 27 EKİM CUMARTESİ ):  

SALDA GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – BURDUR GÖLÜ ve EĞİRDİR GÖLÜ

SERİNHİSAR BELDESİ – BURDUR – BURDUR MÜZESİ – EĞİRDİR KASABASI 

Sabah 06:30’da Ege Park, 06:40’de Bostanlı İskele, 06:50’de FMA Travel Ofis Önü, 07:00’de Lozan Meydanı Atatürk Lisesi, 07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07:20’de Göztepe İskelesi ve 07:30’da Üçkuyular Shell İstasyonu önünde buluştuktan sonra Toroslar’ın eteğinde Yedi Göl ve Göller Yöresini gezmek için yola çıkıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından ulaştığımız Denizli – Serinhisar Beldesi’nde leblebilerimizi aldıktan sonra Türkiye’nin Maldivleri diye bilinen ülkemizin en berrak ve en derin gölü SALDA GÖLÜ’ne ulaşıyoruz. Dünyanın sayılı berrak göllerinden biri olan Salda’da göl manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Salda’nın tertemiz sahilinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde YARIŞLI GÖLÜ’ nü görüyor ve geleneksel mimarisi ile göz dolduran Hacılar Kasabası’ndan geçiyoruz. Öğleden sonra ulaştığımız Burdur’da BURDUR GÖLÜ’ görüyor ve son yılların en güzel ve en zengin müzesi BURDUR MÜZESİ’ni geziyoruz. Gün sonunda Burdur’a veda ederek Eğirdir’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Eğirdir’e ulaştığımızda EĞİRDİR GÖLÜ’nün orta yerindeki Yeşil Ada’da yer alan göl manzaralı Mavigöl Hotel’e yerleşiyor ve akşam yemeğimizi göle yansıyan ışıkların eşliğinde alıyoruz. 

 

II.GÜN ( 28 EKİM PAZAR  ):  

KOVADA GÖLÜ – KARACAÖREN BARAJ GÖLÜ

YAZILI KANYON MİLLİPARKI – GÖKSU IRMAĞI - AĞLASUN - SAGALASSOS – EĞİRDİR 

Sabah kahvaltımızı Toroslar’ın eteğinde mavi bir göz gibi güne uyanan Eğirdir Gölü’nün eşsiz manzarasını izleyerek alıyoruz. Kahvaltının ardından Göller Yöresi’nin en önemli doğa hazinesi olan KOVADA GÖLÜ’ne doğru yola çıkıyoruz. Günün en güzel saatlerinde ulaştığımız Kovada Gölü Tabiat Parkı’nda yaptığımız kısa yürüyüş esnasında gölün eşsiz doğasını yakından tanıyoruz. Daha sonra yörenin bir başka güzelliği olan KARACAÖREN BARAJ GÖLÜ’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Etrafını çeviren asırlık çam ve sedir ağaçları ile bir tablo gibi duran Karacaören Baraj Gölü’nü fotoğrafladıktan sonra hem öğle yemeğimizi almak hem de kısa bir yürüyüş yapmak için  Yazılı Kanyon’a doğru gezimize devam ediyoruz. İsmini Epiktetos’un Hür İnsan adlı epigramının kayalara yontularak yazılmasından alan Türkiye’nin en güzel milli parklarından biri olan Yazılı Kanyon Milli Parkı’nda orta yerinden akan Göksu Irmağı’nı yakından izliyor ve Toroslar’ın oksijenini soluyoruz. Öğle saatlerinde yöredeki ünlü alabalık tesislerinin birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Yazılı Kanyon’a veda ederek bir arkeoloji hazinesi olan SAGALASSOS’u keşfetmek için Ağlasun’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüzde hala çeşmesinden su akan ve yükseklere kurulu tiyatrosunda zaman içinde yolculuk yaşadığınız hissi veren Sagalassos’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin göl manzaralı restoranında alıyoruz.

 

III.GÜN ( 29 EKİM PAZAR  )  

EĞİRDİR GÖLÜ – ISPARTA – ACIGÖL – KAKLIK MAĞARASI 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra gölde hava koşulları uygunsa keyifli bir tekne turu yapıyoruz. Daha sonra Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi ve Eğirdir Kalesi’ni yakından görüyoruz. Öğleye doğru Eğirdir’e veda ederek ISPARTA’ya doğru yola çıkıyoruz. Isparta’da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Heykeli, Isparta’nın simgesi Gül Heykeli’ni ve kentin kalbindeki Firdevs Bey Cami ve Bedesteni’ni, Ulu Cami, Tarihi Valilik Binası’nı ve Isparta’da gül tarımının öncülüğünü yapan Müftüzade İsmail Efendi’nin heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra Isparta’da gül sirkesi, gül kahvesi ve gül çayı gibi gülden yapılma ilginç ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Isparta’da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu’nun ilginç göllerinden biri olan soda kaynağı ACIGÖL’ü izleyerek yerin altındaki Pamukkale olan Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Kaklık Mağarası’nda yerin onlarca metre altındaki traverten oluşumlarını yakından tanıyoruz. Gezimizin sonunda Türkiye’nin ihracata yönelik tekstil ürünlerinin üretildiği Denizli’de ucuz alışveriş imkanı sunan bir outlet mağazına konuk oluyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< EĞİRDİR GÖLÜ’NDE MAVİ GÖL HOTEL KONAKLAMALI

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< EĞİRDİR’de TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06:30’da Ege Park,

06:40’de Bostanlı İskele,

06:50’de FMA Travel Ofis Önü,

07:00’de Lozan Meydanı Atatürk Lisesi,

07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07:20’de Göztepe İskelesi

07:30’da Üçkuyular Shell İstasyonu önü