TROIA 2018 YILI’NA ÖZEL TROIA’LI ÇANAKKALE - BOZCAADA - ŞEHİTLİK

TROIA 2018 YILI’NA ÖZEL ÇANAKKALE - BOZCAADA - ŞEHİTLİK

Konaklama : ZİLELİ HOTEL`DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 269 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 

TROIA 2018 YILI’NA ÖZEL TROIA’LI

 

 ÇANAKKALE - BOZCAADA - ŞEHİTLİK

 

 

GÖMEÇ - ATATÜRK KAYASI - BOZCAADA - BOZCAADA KALESİ
KİLİT-İ BAHİR KALESİ - SEYYİT ONBAŞI HEYKELİ
ABİDE - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - CONKBAYIRI

GÖMEÇ - ATATÜRK KAYASI - BOZCAADA - BOZCAADA KALESİ

KİLİT-İ BAHİR KALESİ - SEYYİT ONBAŞI HEYKELİ - ABİDE - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ

CONKBAYIRI ve TROIA ANTİK KENTİ 

 

'12 - 13 Mayıs 2018 (2 Gün - 1 Gece)'


...

 

1. Gün: GÖMEÇ - ATATÜRK KAYASI - BOZCAADA - BOZCAADA KALESİ – ÇANAKKALE

CUMARTESİ

Sabah saat 06.30` da Üçkuyular Shell, 06.40'da Göztepe İskelesi karşısı, 06.50'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.00'de Lozan Atatürk Lisesi Önü, 07.10'da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 07.20'de Bostanlı İskele, 07.30'da Ege Park önünde buluştuktan sonra Bozcaada ve Çanakkale Şehitliği'ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz bir kahvaltı molasının ardından gezimizin ilk uğrağı olan Gömeç'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.  Gömeç Beldesi'ne vardığımızda bir doğa harikası olan Atatürk Kayası'nı yakından tanıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğleye doğru Geyikli İskelesi'ne ulaşıyoruz. Bozcada feribotunda yerimizi alarak Ege'nin mimarisi ve doğası en zengin köşelerinden biri olan Bozcaada (Tenedos)'ya doğru deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Adada karaya çıktıktan sonra ilk olarak tarihi Bozcaada Kalesi'ne gidiyoruz. Kalede yaptığımız keyifli gezintinin ardından Kaleiçi mahallesinde yer alan taş evleri, camileri, kilise ve çeşmeleri rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Sahil restoranlarının birinde balık menülü öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından rehberimizin verdiği serbest zaman esnasında gelincik şurubu, domates reçeli ve Bozcaada şarabı gibi adaya özgü ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Gün sonunda Bozcaada'nın büyülü dünyasından ayrılarak Çanakkale'ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Çanakkale'de ZİLELİ HOTEL'e yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Aynalı Çarşı, Çanakkale Saat Kulesi, Tahta At Heykeli ve Çanakkale Boğazı’nı yakından tanımak için keyifli bir akşam gezintisine çıkıyoruz.

 

2. Gün: KİLİT-İ BAHİR KALESİ - SEYYİT ONBAŞI HEYKELİ - ABİDE - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ – CONKBAYIRI – TROIA ANTİK KENTİ – TAHTA AT HEYKELİ

PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Çanakkale Şehitlikleri'ni ziyaret etmek için gezimize başlıyoruz. Çanakkale Boğazı'nı feribotla geçerek Eceabat'a ulaşıyor ve ilk olarak ismi “deniz kilidi“ anlamına gelen Kilit-i Bahir Kalesi'ni ve tabyaları yakından görüyoruz. Gelibolu Yarımadası'ndaki duygu yüklü gezimizi Koca Seyyit Onbaşı Heykeli'ni ziyaret ederek sürdürüyoruz. Ardından Çanakkale Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Tabyaları ve Alçıtepe Köyü'nü yakından tanıyarak 20.yy. başında yaşanmış kanlı savaşın izlerine tanık oluyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Conkbayırı'na doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Anzak Koyu'na gidiyor Büyük Arıburnu, Küçük Arıburnu ve Sphenks Kayası'nı görüyoruz. Ardından Mehmetçiğe Saygı Anıtı'nı ve orman yangını sırasında yaşamını yitiren Talat Göktepe Anıtı'nı yakından tanıyoruz. Daha sonra vatan savunmasında tüm mensupları şehit düşen 57. Alay Şehitliği'ni, Atatürk'ün kalbinden isabet aldığı Conkbayırı Tepesi'ni ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin kabrini ziyaret ediyoruz. Burada Atatürk'ün savaşı gözetlediği noktayı ve kara siperlerini yakından tanıyoruz. Şehitliklerde yaptığımız duygu yüklü ziyaretten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndan ayrılarak feribotla Çanakkale'ye dönüyor ve İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde 2018’de yılın antik yerleşimi ilan edilen ve “2018 Troia Yılı” adı ile başlatılan proje ile birçok yeniliğin yapıldığı antik kenti ziyaret ediyoruz. Bu esnada Homeros’un İlyada ve Odysseia adlı eserlerine ilham olan Troia’yı öyküleri eşliğinde yakından tanıyor ve Tahta At’ı fotoğraflıyoruz.  Akşam saatlerinde vardığımız İzmir'de FMA TRAVEL'in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ZİLELİ HOTEL`DE Y.P. KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< FERİBOT GEÇİŞLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KALVALTISI

< ÖĞLE YEMEKLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30'da Üçkuyular Shell,

06.40'da Göztepe İskelesi karşısı,

06.50'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.00'de Lozan Atatürk Lisesi Önü,

07.10'da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

07.20'de Bostanlı İskele,

07.30'da Ege Park önü