SAKIZ ve MİDİLLİ (4 Gün - 3 Gece) (Kurban Bayramı Özel)

BÜYÜK SAKIZ ve MİDİLLİ ADASI TURU

Konaklama : LESVION HOTEL (Midilli) ve DIANA HOTEL (Sakız) Konaklamalı

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 199 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'İki Ada Birden'

 

 * * * BÜYÜK SAKIZ ve MİDİLLİ TURU * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'


SAKIZ KALESİ – VUNAKU MEYDANI – MECİDİYE CAMİ – MELEK PAŞA SEBİLİ - ARMOLIA – PIRGI – MESTA – PAŞA LİMANI

 

AGIASSOS – PLOMARI – PERAMA – MOLYVOS – PETRA – MANDAMADOS

 

'21 AĞUSTOS - 24 AĞUSTOS (4 GÜN - 3 GECE)'

 

...

 

I.GÜN 21 AĞUSTOS SALI:

Sabah 06.30’da Egepark, 06.40’da Bostanlı İskelesi, 06.50’de Karşıyaka İskelesi, 07.00’de Lozan Atatürk Lisesi önü, 07.10’da Sabancı Kültür Merkezi, 07.20’de Göztepe İskelesi önü, 07.30’da Üçkuyular Shell ve 08.30’da Çeşme Gümrük’te buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adaları olan Sakız ( Chios ) ve Midilli’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra Sakız Adası’na doğru keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz.

 

GÜNEY SAKIZ TURU ( ARMOLIA – SERAMİK ATÖLYESİ – PIRGI – MESTA – PAŞA LİMANI ) 

Sakız’a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle adanın merkezinde yer alan otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ın en görülmesi gereken yerlerine ev sahipliği yapan Güney Sakız’a gitmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız ağaçlarının ve mimari zenginliğin en bol olduğu Mastihohoria (damla sakızı köyleri ) ve Notia horia ( güney köyleri ) diye adlandırılan bölgede, çömlek yapımı ve kalesi ile ünlü Armolia’yı ziyaret ediyoruz. Burada arzu eden misafirler kızıl topraktan yapılma çanak çömlekler ve adaya özgü hediyelik eşyalar alma şansı yakalıyor. Daha sonra “ksista“ adı verilen cephe süslemeleri ile ünlü Pirgi’ye gidiyoruz. Tüm yapıların cephelerinin özel bir teknikle kazıma yaparak süslendiği bu şirin köyde yaptığımız keyifli gezintinin ardından şaraptan, uzoya, reçelden, peynire kadar Sakız ürünlerinin satıldığı bir mağazaya konuk oluyoruz. Öğle saatlerinde Paşa Limanı’nda deniz manzaralı restoranımızda Sakız’ın deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin sonunda dehlizleri andıran sokakları ve kale görünümlü evleri ile Mesta isimli ortaçağ köyünü geziyoruz. Gün sonunda adanın güneyine veda ederek Sakız adasının merkezindeki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve de eğlenmek için arzu eden konuklarımızla 21.00’de otelimizin lobisinde buluşuyor ve ekstra olan limitsiz içkili bir Taverna Eğlencesi’ne katılıyor ve Yunan müziği eşliğinde eğlenerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

II.GÜN 22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA: ( SAKIZ ADASI ve MİDİLLİ ADASI KENT TURLARI ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra 10.00’da bavullarımızı otel lobisinde bırakarak Sakız kent merkezini gezmek için rehberimiz eşliğinde adanın kalbinde keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu esnada ilk durağımız Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik, Ceneviz ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Kale içindeki tarihi meydanda frapelerimizi içiyoruz. Daha sonra lale devri sonrasında inşa edilen barok süslemeli Melek Paşa Çeşmesi ve adanın en sağlam kalmış camisi Mecidiye Camisi’ni yakından görüyoruz. Belediye, Valilik, Metropolitlik ve Homerion Kültür Merkezi gibi tüm kamu yapılarının etrafında dizildiği fuar ve gezinti alanı Vunaku Meydanı ve Halk Bahçesini de tanıdıktan sonra otelimize dönüyor ve bavullarımızı alıyoruz. Saat 13.00’de otelimizin yakınındaki limanda bizleri Midilli’ye götürecek gemimizi beklemeye başlıyoruz. 

Öğle saatlerinde Sakız’a veda ederek Ege Denizi’nde keyifli bir gezintiye başlıyoruz. Ada’dan ayrılırken Sakız’ın kuzeyinde yer alan Daskalopetra, Lagada ve Kardamyla gibi ünlü tatil beldelerini ve de Oinousses Adası’nı gemiden izleme şansı yakalıyoruz. Öğleden sonra büyük bir kale ve heykel manzarası ile bizleri karşılayan Midilli’ye ulaşıyor ve gümrüğe hiç takılmadan Midilli kordon boyunu yürüyerek kordondaki otelimize yerleşiyoruz. Günün en güzel saatlerinde odalarımızda dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde adanın başkenti Mytillini’de keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Tarihi Roma Agorası ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz.  

 

III.GÜN 23 AĞUSTOS PERŞEMBE: 

GÜNEY MİDİLLİ TURU ( PLOMARI - PERAMA – GERA KÖRFEZİ – PAPPADOS KÖYÜ - AGIASOS KÖYÜ ) 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından iki körfezli Midilli’nin küçük körfezi Gera Körfezi civarında sürdüreceğimiz Güney Midilli Turu’na çıkıyoruz. İlk olarak Gera Körfezi’nin eşsiz manzarasını izleyerek Midilli’nin en şirin sahil kasabası Plomari’ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bu esnada Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü’nü ve zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados Köyü’ yakından görüyoruz. 19 yy’da Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’de yaptığımız kent gezisinin ardından Perama Sahili’nde keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Günün en güzel saatlerinde Midilli’nin en tipik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarından keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Midilli mutfağını ve eğlencesini yaşamak için Taverna Eğlencesi’ne katılıyor ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

IV.GÜN 24 AĞUSTOS CUMA 

KUZEY MİDİLLİ TURU: KALLONI KÖRFEZİ - MOLYVOS – MOLYVOS KALESİ - PETRA – MANDAMADOS – TAKSIYARHIS MANASTIRI 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kuzey Midilli Turu’na çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Mandamados Köyü’nde kısa bir mola veriyor ve Ada’nın en ünlü kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi’ni yakından tanıyoruz. Mandamos’ta yaptığımız gezintinin ardından adanın en güzel sahil kenti olan Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bir dönem Mithymna adı ile bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Molyvos’u yakından tanıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından ismi taş manasına gelen Midilli’nin kuzey sahillerinde yer alan Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra’da sahilde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Kalloni Körfezi’nin manzarasını fotoğrafladıktan sonra Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Ayvalık’a ulaşıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< MİDİLLİ ADASI KENT MERKEZİ LESVION HOTEL’DE 2 GECE OK. KONAKLAMA

< SAKIZ ADASI KENT MERKEZİ DIANA HOTEL’DE 1 GECE OK. KONAKLAMA

< SAKIZ - MİDİLLİ ARASI FERİBOT ULAŞIMI

< ÇEŞME – SAKIZ ARASI GEMİ ULAŞIMI

< MİDİLLİ – AYVALIK ARASI GEMİ ULAŞIMI

< SAKIZ ADASI MERKEZ TURU

< MİDİLLİ ADASI MERKEZ TURU

< KUZEY MİDİLLİ TURU ( Molyvos – Petra – Mandamados ve Kalloni Körfezi )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< AKŞAM YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 10 EURO SUR –PRIM ALINACAKTIR

 

SAKIZ VE MİDİLLİ KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

***170 EURO EDERİNDEKİ SAKIZ - MİDİLLİ KÜLTÜR VE EĞLENCE PAKETİ ACENTEDE SATIN ALINIRSA 170 EURO YERİNE SADECE 101 EURO ÖDENECEKTİR.***

< İZMİR – ÇEŞME OTOBÜS ULAŞIMI ( 15 € )

< AYVALIK – İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 15 € )

< GÜNEY MİDİLLİ TURU ( Agiasos – Perama – Plomari ve Gera Körfezi ) 35 €

< GÜNEY SAKIZ TURU ( Armolia – Pirgi – Mesta – Paşa Limanı ) 35 €

< SAKIZ ADASI TAVERNA GECESİ ( 35 € )

< MİDİLLİ ADASI TAVERNA GECESİ ( 35 € )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30’da Mavişehir Egepark

06.40’da Bostanlı İskelesi

06.50’de Karşıyaka İskelesi

07.00'de Lozan Atatürk Lisesi

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi önü

07.20'de Göztepe İskelesi

07.30’de Üçkuyular Shell

08.30’da Çeşme Gümrük