SAMOS ve PATMOS (3 Gün - 2 Gece) (Kurban Bayramı Özel)

SAMOS ve PATMOS ADASI (Türkiye'de Bir İlk)

Konaklama : VIRGINIA HOTEL'DE 2 GECE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 199 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

* * * TÜRKİYE'DE BİR İLK * * *

 

 

 

'İki Ada Birden'

 

 * * * SAMOS ve PATMOS ADASI * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

Kuşadası’ndan Hızlı Gemi ve Daha Kısa Sürede Geçme Farkı ve de

Başkent Vathi’de Konaklama Ayrıcalığı ile

 

'22 AĞUSTOS - 24 AĞUSTOS (3 GÜN - 2 GECE)'

 

...

 

KUŞADASI - SAMOS ADASI – KOKKARI SAHİLİ – KARLOVASI – AIDONIA - POTAMI PLAJI - BAŞKENT VATHI 

22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 

Sabah 06.00`da Mavişehir Egepark, 06.10`da Bostanlı Vapur İskelesi önü, 06.20`de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 06.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü, 06.40`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.50`de Göztepe İskelesi, 07.00`de Üçkuyular Shell`de buluştuktan sonra komşu ülkenin en güzel adaları olan Samos ( Sisam ) ve Patmos`a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi`nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor`un memleketi Samos`a vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve adada ilk olarak Samos’un şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi içmek için Aidonia Köyü`ne uğruyoruz. Samos`un eşsiz yeşiline tanık olduğumuz bu keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye ulaşıyoruz. İlk olarak Karlovasi`nin en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz. Öğle saatlerinde adanın en güzel sahiline sahip Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra otelimizin de bulunduğu adanın başkenti Vathi`ye gidiyoruz. Burada eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda adanın başkenti Vathi’de yer alan ve adanın en güzel otellerinden biri olan Virginia Hotel’e yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 

PATMOS ADASI  – PYTHAGORIO 

23 AĞUSTOS PERŞEMBE

Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde bizleri Patmos Adası’na götürecek gemide yerlerimizi almak için Pythagorio Limanı’na gidiyoruz.  Ege Denizi’ndeki yolculuğumuzun ardından Yuhanna’nın İncil’i kaleme aldığı Patmos Adası’na ulaşıyoruz. Bembeyaz evleri ve gizemli sokakları ile ziyaretçilerini kendine aşık eden Patmos’ta ada merkezinde keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla taksi ya da otobüse binerek St. Jean Manastırı’na ve de St.Jean’ın Esinlemeler adlı İncil bölümlerini kaleme aldığına inanılan Apocalypse Mağarası’nı yakından tanıyoruz. Bu mistik ziyaretin ardından adanın Skala ismi verilen yerleşimine giderek denize sıfır tavernalarda yemek ve deniz keyfi yapıyoruz. Gün ilerleyen saatlerinde Samos’a dönmek için gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Virginia Hotel’e dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saat 21:00’de Taverna Gecesi’ne katılmak için otelimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz.

 

GÜNEY SAMOS TURU: PIRGOS – KOUMARADEI - PYHTAGORIO 

24 AĞUSTOS CUMA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Samos`un güneyini adım adım gezmek için yola çıkıyoruz. İlk olarak şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos’a ulaşıyoruz. Burada yaptığımız kısa gezintinin ardından Samos`un ünlü ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına gidiyoruz. Daha sonra adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei`ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Adanın bu yeşil köyünde yaptığımız gezintinin ardından Samos`un ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Öğle saatlerinde Pisagor ( Pythagoras)`un doğum yeri olan Pythagorio`ya gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde güzel bir sahil restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Vathi`ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyor ve yolumuz üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Bu molada Vathi ile Samos`a son bir kez yukardan bakma şansı yakalıyoruz. Gezimizin sonunda Vathi gümrüğünde işlemlerimizi tamamlıyor ve gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos`a veda ederek İzmir`e doğru denizden ve karadan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BAŞKENT VATHI’DE VIRGINIA HOTEL'DE 2 GECE ODA+KAHVALTI KONAKLAMA AYRICALIĞI

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI FERİBOT ULAŞIMI ( Daha kısa ve daha keyifli yolculuk avantajı )

< İZMİR - KUŞADASI - İZMİR KARAYOLU ULAŞIMI

< BAŞKENT VATHI’DE SAMOS MERKEZ TURU

< KUZEY SAMOS TURU ( Karlovasi - Kokkari - Aidonia - Potami Plajı )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< GÜNEY SAMOS TURU (Pythagorio - Koumaradei ve Pyrgos Köyü )

< PATMOS ADASI TURU ve ST.JEAN MANASTIRI TURU

< CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA LİMİTSİZ İÇKİLİ AKŞAM YEMEĞİ

< I. GECE AKŞAM YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SUR-PRIM ALINACAKTIR.

 

SAMOS KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ 

< GÜNEY SAMOS TURU ( Pythagoria - Koumaradei ve Pyrgos Köyü ) ( 35 EURO )

< PATMOS ADASI TURU (50 EURO)

<  CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA LİMİTSİZ İÇKİLİ AKŞAM YEMEĞİ ( 45 EURO )

 

*** 130 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE YANLIZCA 71 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00`da Mavişehir Egepark,

06.10`da Bostanlı Vapur İskelesi önü,

06.20`de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

06.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü,

06.40`da Sabancı Kültür Merkezi ,

06.50`de Göztepe İskelesi,

07.00`de Üçkuyular Shell