MARMARİS - DATÇA - ESKİ DATÇA

MARMARİS - DATÇA - ESKİ DATÇA

Konaklama : 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE veya 4* COSTA MARE OTEL'DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Rüya Gibi Bir Tatil

MARMARİS ve DATÇA


 

08 - 09 Ekim | 15 - 16 Ekim | 22 - 23 Ekim (2 Gün - 1 Gece)


GÜZELKÖY - DALYAN - İZTUZU PLAJI - AKYAKA
AKÇAPINAR KÖYÜ - AKÇAPINAR AZMAĞI

MARMARİS - GÜZELKÖY - AKYAKA - AKÇAPINAR KÖYÜ - AKÇAPINAR AZMAĞI - DATÇA ve ESKİ DATÇA

 

5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE veya 4* COSTA MARE OTEL'DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA FARKI İLE

 

 ...


1.GÜN: GÜZELKÖY - AKYAKA – KADIN AZMAĞI - MARMARİS ve ( KIZKUMU – BAYIR KÖYÜ ve TURGUT ŞELALESİ’NE EKSTRA DOĞA VE KÜLTÜR TURU )

Sabah saat 06.30’da Mavişehir Egepark önü, 06.40’da Bostanlı İskele önü,  06.50’de Karşıyaka Anıt, 07.00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü 07.10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.20’de Göztepe Vapur İskelesi önü, 07.30’da Üçkuyular Shell önünden hareket ederek Marmaris ve Datça’nın güzel koylarını ve yeşil doğasını gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, keyif kahvelerimizi içmek için Bozüyük’e namı diğer Güzelköy’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Bir dönem dizi setlerine ev sahipliği yapan bu şirin köyün birbirinden güzel evlerini yakından tanımak için çiçekler ile bezeli sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Daha sonra köy kahvesinde verdiğimiz kahve molasının ardından muhteşem doğası ile bizleri büyüleyen Akyaka’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Idyma Antik Kenti kaya mezarlarını, Akyaka Evleri’ni ve Kadın Azmağı’nı panoramik olarak görerek Marmaris’e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Öğle saatlerinde Marmaris’teki otelimize yerleşiyor ve herşey dahil konseptli, limitsiz içecekli, zengin içerikli öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kızkumu Plajı’nda yüzme ve Turgut Şelalesi’nde keşif keyfini yaşamak için dileyen misafirlerimiz ile ekstra olan Doğa ve Kültür turuna katılıyoruz. Otelimizin kapısından bizleri alan jeeplerimizle Bozburun Yarımadası’nda mavi yeşil bir yolculuğa başlıyoruz. Çam ağaçlarının arasında serin serin yaptığımız jeep yolculuğunun ardından günlük ağaçları ile bezeli Turgut Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelalenin eşsiz doğasında ve serin sularında keyifli anlar yaşıyoruz. Daha sonra efsanelere konu olan Kızkumu’nu yakından görmek ve berrak sularında yüzme keyfi yaşamak için Orhaniye’ye gidiyoruz. Kızkumu sahiline ulaştığımızda denizin üstünde yürüme heyecanını yaşıyor ve Orhaniye’nin turkuaz renkli sularında bol bol yüzüyoruz. Yüzme keyfinin ardından Bayır Köyü’ne gidiyor, Asırlık Çınar’da anı fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Keyifle geçen turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Otelimize ulaştıktan sonra herşey dahil konseptte alacağımız akşam yemeğine kadar dinleniyoruz.  


2. GÜN: DATÇA – KUMLUK VE TAŞLIK PLAJLARI - ESKİ DATÇA - CAN YÜCEL EVİ – AKÇAPINAR AZMAĞI – AŞIKLAR YOLU

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından doğanın her türlü rengini bizlere sunan Datça (Reşadiye) Yarımadası’na doğru keşfe başlıyoruz. İlk olarak Eski Datça Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. Datça’nın muhteşem doğası eşliğinde yaptığımız keyifli yolculuğun ardından Eski Datça Köyü’ne geldiğimizde birbirinden güzel taş evlerin arasında keyif kahvelerimizi içiyoruz. Burada rehberimiz bir zamanlar ünlü şair Can Yücel’in evinin bulunduğu sokakta bizlere değerli bilgiler veriyor. Daha sonra eski Datça’nın şirin sokaklarını ve tarihini arkamızda bırakarak Datça merkeze doğru ilerliyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde ulaştığımız Datça merkezde bizlere verilen serbest zamanda Datça sokaklarında doyasıya vakit geçiriyor, Kumluk ve Taşlık Plajları’nı görme şansı yakalıyoruz. Datça’da geçirdiğimiz eğlenceli anların ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Akçapınar’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Kısa bir yolculuğun sonunda ulaştığımız Akçapınar Köyü’nde Aşıklar Yolu’nda yaptığımız keyifli yürüyüşün ardından Akçapınar Azmağı’nda dileyen misafirlerimizle rüya gibi bir tekne turuna çıkıyoruz. Keyifle geçen yolculuğun ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Çine’de verdiğimiz akşam yemeği molasının ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada yaşadığımız bu eğlence ve dinlence dolu gezinin ardından başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA
< 4* COSTA MARE OTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

< 1. GÜN OTELDE AKŞAM YEMEĞİ 

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
< 2. GÜN ÖĞLE YEMEĞİ
< AKÇAPINAR AZMAĞI TEKNE TURU
< BOZBURUN YARIMADASI’NDA JEEP SAFARİ TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30’da Mavişehir Egepark önü,

06.40’da Bostanlı İskele önü,  

06.50’de Karşıyaka Anıt,

07.00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü

07.10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.20’de Göztepe Vapur İskelesi önü,

07.30’da Üçkuyular Shell 

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi