KONYA ve KAPADOKYA (Şeb-i Arus Özel)

KONYA ve KAPADOKYA (Şeb-i Arus Özel)

Konaklama : 4* TAŞSARAY HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 299 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 *** FMA TRAVEL'dan Bir İlk Daha!... ***


KONYA ve KAPADOKYA

 

(Şeb-i Arus'a Özel)

 

2 Gece - 2 Gün

 

'Semah’tan Sema’ya'


'Hacı Bektaş-ı Veli’den Mevlana’ya'


 

CUMA ( HAREKET)

Akşam saat 22:00'de Mavişehir EgePark Önü, 22:10'da Bostanlı İskelesi, 22:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü, 22:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 22:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 22:50'de Hatay – Üçyol ve 23:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Şeb-i Arus’a özel Semah’tan Sema’ya, Hacı Bektaş-ı Veli’den Mevlana’ya turumuza başlıyoruz.

 

CUMARTESİ

Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından, gün ağarırken Kapadokya’nın gizemli coğrafyası ile karşılaşıyoruz. Peribacalarını izleyerek Hacı Bektaş-Veli’ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 13. yüzyıl Anadolu’sunun Yunus Emre ve Mevlana ile birlikte en önemli âlimi ve gönül insanı Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yüzyıllardır semah geleneği ile tanınan Bektaşi inancını rehberimizin verdiği bilgiler ışığında yakından tanıyoruz. Daha sonra Göreme Açık Hava Müzesi'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğle saatlerinde gittiğimiz Uçhisar'da, Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda aldıktan sonra, orta yerinden Kızılırmak'ın aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine ve taş atelyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde Ürgüp merkezdeki 4* Taşsaray Hotel’ine yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, arzu eden konuklarımızla, Kapadokya gecelerinin vazgeçilmezi Türk Gecesi'ne gidiyor ve doyasıya eğleniyoruz.

 

PAZAR

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından, sabahın ilk saatlerinde, Mevlana yurdu Konya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Konya’ya ulaştığımızda, kent gezimize başlıyor ve ilk olarak kentin merkezinde yükselen Alaaddin Tepesi’nde yer alan Alaaddin Cami’yi, çinileri ile ünlü Karatay Medresesi ve şahane taçkapısı ile görenleri hayran bırakan İnce Minareli Medrese’yi panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra  Şems-i Tebrizi Türbesi’ni de ziyaret ettikten sonra Konya’nın baş tacı Mevlana Dergahı ve Türbesi’ne gidiyoruz. Mevlana Dergahı’nda, Kubbe-i Hadra’yı ( Yeşil Kubbe ), Mevlana’nın babası Bahaddün Veled, Mevlana ve oğlu Sultan Veled’in işli sandukalarını, Semahane’yi, Mescid’i, Şeb-i Arus Havuzu’nu, Matbah’ı, Derviş Hücreleri’ni ve Hürrem Paşa Türbesi’ni yakından tanıyoruz. Öğleden sonra 14.00’de Hz. Mevlana’nın öğretileri ışığında yapılan Sema Gösterimi’ni izlemek için semanın yapılacağı yere gidiyoruz. Bizler için acentemizin önceden rezerve ettiği yerlere oturarak yüreklere huzur veren Sema gösterimini izliyoruz. Gösterinin ardından Semah’tan Sema’ya, Hacı Bektaş-ı Veli’den Mevlana’ya gezimize son vererek İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL’a özgü farklı bir gezide yeniden buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* TAŞSARAY HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

< SEMA GÖSTERİMİ BİLETİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KAPADOKYA’DA TÜRK GECESİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Akşam saat

22:00'de Mavişehir EgePark Önü,

22:10'da Bostanlı İskelesi,

22:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü,

22:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü,

22:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

22:50'de Hatay – Üçyol

23:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi