GÖKÇEADA - BOZCAADA - ASSOS - ŞEHİTLİK (4 Gün - 3 Gece) (Kurban Bayramı Özel)

GÖKÇEADA - BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞI - ÇANAKKALE ŞEHİTLİK

Konaklama : ÇANAKKALE ZİLELİ HOTEL’DE Y.P KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'GÖKÇEADA'LI ve BOZCAADA'LI'
  

<< KAZDAĞI - ASSOS - ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ >> 

 

'21 AĞUSTOS - 24 AĞUSTOS (4 GÜN - 3 GECE)'

  

< EN EKONOMİK ve EN ZENGİN PROGRAM >

 

 ...

 

I.Gün ( 21 AĞUSTOS SALI ) : 
GÖMEÇ ATATÜRK KAYASI – KAZDAĞI MİLLİPARKI – HASANBOĞULDU BÜVETİ – SUTÜVEN ŞELALESİ – ASSOS ANTİK KENTİ – BEHRAMKALE KÖYÜ – ÇANAKKALE
 

Sabah saat 07.00’de Üçkuyular Shell, 07.10’da Göztepe İskelesi karşısı, 07.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.30’de Lozan Atatürk Lisesi, 07.40’da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 07.50’de Bostanlı İskele, 08.00’de Mavişehir Ege Park önünde buluştuktan sonra Kazdağı, Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz bir kahvaltı molasının ardından gezimizin ilk uğrağı olan Gömeç beldesindeki Atatürk Kayası’nı görüyoruz. Daha sonra Bergama’da bir onyx atölyesine konuk oluyor ve onyx malzemesinin usta ellerde şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleye doğru Kazdağı’nın orman havasını solumak ve efsanesi ile ünlü Hasan Boğuldu Büveti ve Sutüven Şelalesi’ni gezmek için Kaz Dağı’nda dolmuşlarla yolculuğa başlıyoruz. Emine Çınarı’nın yanı başında rehberimiz Hasan ile Emine’nin hazin aşk öyküsünü anlatıyor. Öğle saatinde rehberimizin belirlediği güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Öğleden sonra Assos’ta Athena Tapınağı’nı gezmek için Behramkale Köyü’ne gidiyoruz. Athena Tapınağı’nın bulunduğu noktadan zeytin diyarı Edremit Körfezi ve Midilli Adası’na en güzel noktadan bakma şansını yakalıyoruz. Antik limandaki kısa bir gezintinin ardından gün sonunda Çanakkale’deki Zileli Hotel’e yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

II.GÜN ( 22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA ) : 
GÖKÇEADA – AYDINCIK – KALEKÖY – RUM KÖYLERİ ( TEPEKÖY – DEREKÖY ve ZEYTİNLİKÖY ) 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA) ’a ulaşıyoruz. Gökçeada’ya vardığımızda ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü’ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı Göleti’nin manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Gün sonunda Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

III.GÜN ( 23 AĞUSTOS PERŞEMBE ) : 
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ – ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANITI – KİLİTBAHİR KALESİ – MECİDİYE TABYALARI – YAHYA ÇAVUŞ ANITI – SEDDÜLBAHİR KALESİ – ERTUĞRUL TABYALARI – ANZAK KOYU – 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ – CONKBAYIRI 

Sabah kahvaltısının ardından Çanakkale Şehitlikleri’ni ziyaret etmek için gezimizi sürdürüyoruz. Çanakkale Boğazı’nı feribotla geçerek Eceabat’a ulaşıyor ve ilk olarak ismi “deniz kilidi“ anlamına gelen Kilit-i Bahir Kalesi’ni ve tabyaları yakından görüyoruz. Gelibolu Yarımadası’ndaki duygu yüklü gezimizi Koca Seyyit Onbaşı Heykeli’ni ziyaret ederek sürdürüyoruz. Ardından Çanakkale Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Tabyaları ve Alçıtepe Köyü’nü yakından tanıyarak 20.yy. başında yaşanmış kanlı savaşın izlerine tanık oluyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Conkbayırı’na doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Anzak Koyu’na gidiyor Büyük Arıburnu, Küçük Arıburnu ve Sphenks Kayası’nı görüyoruz. Ardından vatan savunmasında tüm mensupları şehit düşen 57. Alay Şehitliği’ni, Atatürk’ün kalbinden isabet aldığı Conkbayırı Tepesi’ni ve Mareşal Fevzi Çakmak’ın kardeşinin kabrini ziyaret ediyoruz. Burada Atatürk’ün savaşı gözetlediği noktayı ve kara siperlerini yakından tanıyoruz. Şehitliklerde yaptığımız duygu yüklü ziyaretten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndan ayrılarak Çanakkale’de otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

IV.GÜN ( 24 AĞUSTOS CUMA ): 
BOZCAADA –BOZCAADA KALESİ – YEŞİLYURT KÖYÜ – SARIKIZ ETNOĞRAFYA GALERİSİ 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Bozcaada’ya doğru gezimize başlıyoruz. Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi güzel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap fabrikasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplardan alıyoruz. Öğleden sonra adadan ayrılıyor ve feribotumuza binip Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Günün en güzel saatlerinde Kazdağı’nın en güzel köylerinden biri olan Yeşilyurt Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Bir dönem Rum ve Türk halkın bir arada yaşadığı bu güzel köyün taş kaldırımlı sokaklarında gezintiye çıkıyor ve mimari güzelliğini yakından tanıyoruz. Gün sonunda Kazdağı hakkında değerli bilgiler almak ve de yöresel ürünlerden alma şansı yakalamak için Sarıkız Etnoğrafya Galerisi’ne ziyaret ediyor ve galeri rehberlerinden değerli bilgiler alıyoruz. Gezimizin sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ÇANAKKALE ZİLELİ HOTEL’DE Y.P KONAKLAMA

< OTELDE AÇIK BÜFE SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< ÇANAKKALE – ECEABAT – ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KAZDAĞI DOLMUŞ ÜCRETİ (16 TL)

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETLERİ ( 25 TL )

< SARIKIZ ETNOĞRAFYA GALERİSİ ( 4 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.00’de Üçkuyular Shell,

07.10’da Göztepe İskelesi karşısı,

07.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.30’de Lozan Atatürk Lisesi,

07.40’da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

07.50’de Bostanlı İskele,

08.00’de Mavişehir Ege Park önü