VAN'LI İKİ NEMRUT'LU GAP TURU

VAN'LI İKİ NEMRUT'LU GAP TURU

Konaklama : YÖRENİN SEÇKİN HOTELLERİNDE Y.P.KONAKLAMA

Tur Süresi : 7 Gece 7 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : Acentemize Sorunuz 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

İki Nemrut'lu ve Van'lı

 

GAP TURU

 

7 GÜN - 7 GECE

 

KAYSERİ - KAHRAMAN MARAŞ - ADIYAMAN - KAHTA - NEMRUT DAĞI - DİYARBAKIR - BİTLİS - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI

VAN - VAN KALESİ - NEMRUT KRATER GÖLÜ - BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN - DAYRÜLZAFARAN MANASTIRI

URFA - BALIKLIGÖL - HARRAN - BİRECİK - HALFETİ - GAZİANTEP - ANTAKYA - ANTAKYA MÜZESİ - HARBİYE

İSKENDERUN - ADANA - TARSUS ŞELALESİ - KONYA - MEVLANA MÜZESİ

 

1. Gün: KAYSERİ – KAHRAMAN MARAŞ – ADIYAMAN

CUMARTESİ

Akşam saat 19:00'da Ege Park, 19:10'da Bostanlı Vapur İskelesi, 19:20'de Karşıyaka Anıt, 19.30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 19.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 19.50'de Hatay Üçyol Kamil Koç önünde ve 20.00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs girişinde konuklarımızla buluştuktan sonra bir FMA klasiği, Van'lı ve İki Nemrut'lu GAP turumuza başlıyoruz.

PAZAR

Sabah saatlerinde alacağımız ekstra sabah kahvaltısından sonra Orta Anadolu'nun en güzel kentlerinden biri olan Kayseri'ye ulaşıyoruz. Kayseri kent merkezinde bulunan Kayseri Kalesi, Huand Hatun Cami ve Medresesi, Gevheri Nesibe Şifahanesi gibi Selçuklu yapılarını yakından tanıyoruz. Daha sonra Kayseri'den ayrılıyor ve Kahramanmaraş'a doğru hareket ediyoruz. Maraş'a vardığımızda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü dondurmasını da tadıyoruz. Daha sonra Sütçü İmam Anıtı'nı, Cami Kebir'i ve Maraş Kalesi'ni görüyoruz. Daha sonra Adıyaman'a doğru hareket ediyoruz. Gün sonunda Adıyaman'daki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. Gün: NEMRUT DAĞI – DİYARBAKIR – BİTLİS – GEVAŞ – AKDAMAR ADASI - VAN

PAZARTESİ

Sabah erken saatte uyanarak bizi bekleyen minibüslerimizle 2150 m. yüksekliğindeki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın kutsal alanını, dev heykellerini görüyor, gün doğumunu izliyoruz. Daha sonra Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia'yı görerek otelimize dönüyoruz. Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Diyarbakır'a doğru hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Diyarbakır'da Ulu Cami ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır Surları, Keçi Burcu, Mardin Kapı, Urfa Kapı ve Dağ Kapı'yı yakından gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Diyarbakır'dan ayrılarak Bitlis üzerinden Van'a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan şarkılara konu olan Malabadi Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra akşam saatlerinde ulaştığımız Van'daki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. Gün: VAN KALESİ – NEMRUT KRATER GÖLÜ – BATMAN – HASANKEYF – MİDYAT

SALI

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Van Kalesi'ni görmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Van Kalesi'ni rehberimiz eşliğinde yakından tanıdıktan sonra Van'dan ayrılıyor ve Gevaş'a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Gevaş'ta vapurumuza biniyor ve Akdamar Adası'na doğru hareket ediyoruz. Akdamar Adası'nda kiliseyi geziyor ve Tamara'nın hüzünlü hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Tatvan'a doğru yola çıkıyoruz. Tatvan'a ulaştığımızda Nemrut Dağı'na çıkmak için bizi bekleyen dolmuşlarımıza biniyoruz. Anadolu'nun yaşayan volkanik dağlarından biri Nemrut Dağı'na ulaştığımızda, Nemrut Krateri içinde yer alan üç gölü birden görme fırsatı yakalıyoruz. Nemrut Krater Gölleri ve Van Gölü'nün eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra yörenin meşhur Büryan Kebabı'ndan tadıyoruz. Daha sonra Batman üzerinden Güneydoğu`ya giden bir gezginin asla unutamayacağı güzellikteki orta yerinden Dicle Nehri akan Hasankeyf`e doğru yola çıkıyoruz. Ilısu Barajı`nın suları altında kalacak olan bu antik yerleşimi geziyoruz. Daha sonra Gap'ın incisi Midyat`a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Midyat'a vardığımızda otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla bir telkari ustasının atelyesine konuk oluyor ve gümüş telkarilerin yapımını yakından izliyoruz.

 

4. Gün: MARDİN – DAYRÜLZAFARAN MANASTIRI - URFA - BALIKLIGÖL

ÇARŞAMBA

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Mardin'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Mardin'e ulaştığımızda safran renkli taşları ile ünlü Dayrülzafaran Manastırı`nı ziyaret ediyoruz. Bu gizemli yapıyı Süryani rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra küfeki taşından yapılmış Mardin camileri ve evlerini Abbara ismi verilen dar sokaklarında gezerek yakından tanıyoruz. Mardin'de ünlü kaburga ve mumbar dolmalarının tatlarına bakıyoruz. Daha sonra Mezopotamya Ovası'nın uçsuz bucaksız manzarasına karşı içtiğimiz keyif kahvelerinin ardından peygamberler şehri Urfa'ya hareket ediyoruz. Urfa'ya vardığımızda Halil-ür Rahman ve Rızvaniye CamileriBalıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bedesten ve Gümrükhan'da alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra dileyen konuklarımızla Urfa Sıra Gecesine katılıyoruz. Çiğ köfte, bostani, şıllık tatlısı ve mırralar eşliğinde hem damağımız hem de kulaklarımız şenlik yapıyor.

 

5. Gün: HARRAN – BİRECİK – HALFETİ – GAZİANTEP

PERŞEMBE

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyor ve Harran'a hareket ediyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu binlerce yıllık geçmişe sahip Harran'da Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri'ni görüyoruz. Daha sonra Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı'nın suları altında kalan Halfeti'ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti'ye vardığımızda teknemize biniyor ve Baraj Gölü'nde eşsiz bir gezintiye çıkıyoruz. Bu gezi esnasında binlerce yıllık Rum Kale ve sular altında Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Öğle yemeğimizi baraj manzarasını izleyerek aldıktan sonra Gaziantep'e hareket ediyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Antep'te ünlü bir bakır ve sedef atelyesine konuk oluyor ve doğunun bu ustalık eserlerini yakından tanıyoruz. Akşam saatlerinde Gaziantep'teki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

6. Gün: ANTAKYA – ANTAKYA MÜZESİ – HARBİYE – İSKENDERUN – ADANA

CUMA

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Antakya'ya doğru hareket ediyoruz. Antakya'da ilk olarak dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olan Antakya Müzesi'ni geziyoruz. Müze ziyaretimizden sonra Hıristiyan dünyasının ilk kilisesi Saint Pierre Mağara Kilisesi'ni geziyoruz. Daha sonra Habib Neccar Cami ve Antakya evleri ile kiliselerini yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Antakya'lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne ( Harbiye)'ye varıyoruz. Öğle yemeğimizi bu muhteşem doğada aldıktan sonra İskenderun'a doğru hareket ediyoruz. İskenderun Anıtı ile bezeli sahilde çay molası verdikten sonra Adana'ya hareket ediyoruz. Adana'da Taşköprü ve Sabancı Cami'yi gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimizle Adana'ya özgü kebaplarımızı almak için yöre restoranlardan birine giderek Adana Gecesi'ni yaşıyoruz.

 

7. Gün: TARSUS – TARSUS ŞELALESİ – KONYA – MEVLANA MÜZESİ

CUMARTESİ

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarsus'a doğru gezimizi sürdürüyoruz. Tarsus'ta Kleopatra Kapısı, Nusrat Mayın Gemisi ve Tarsus Şelalesi'ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Konya'ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Konya'nın meşhur Etli Ekmeği'nden tattıktan sonra Mevlana Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Konya'dan ayrılıp İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ADIYAMAN, VAN, MİDYAT, ŞANLIURFA ve GAZİANTEP'DE

   5*, 4* ve 3* HOTELLERDE Y.P KONAKLAMA

< ADANA'DA ODA KAHVALTI KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YÖRESEL LEZZETLERLE ÖĞLE YEMEKLERİ

< URFA SIRA GECESİ

< NEMRUT DAĞI DOLMUŞ ÜCRETİ

< NEMRUT KRATER GÖLÜ DOLMUŞ ÜCRETİ

< VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI TEKNE TURU

< HALFETİ TEKNE TURU

< ADANA'DA AKŞAM YEMEĞİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:00'da Ege Park
19:10'da Bostanlı Vapur İskelesi
19:20'de Karşıyaka Anıt
19.30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi
19.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi
19.50'de Hatay Üçyol Kamil Koç önü
20.00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi