ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI

ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI

Konaklama : SENNACITY HOTEL’DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 949 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI

< Anadolu'nun Venedik'inde Keyifli Bir Hafta Sonu >

 

<<< Kıyıda Köşede Değil, Kentin Kalbinde Porsuk Çayı'nda Konaklama Ayrıcalığı ile >>>


< ESKİŞEHİR’İN EN İYİ KONUMUNA SAHİP OTELİ SENNACITY HOTEL’DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA  >


 

03 - 05 Haziran (2 Gün - 2 Gece)

 

...


HAREKET / CUMA 

Akşam 23:00'de Mavişehir Ege Park, 23:10'da Bostanlı İskele, 23:20'de Karşıyaka Anıt, 23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 23:40'da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50'de Hatay - Üçyol'da ve 00:00'de Bornova Ege Kampüs önünde buluştuktan sonra Beypazarı ve Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.

 

1. GÜN / CUMARTESİ 

BEYPAZARI - HIDIRLIK TEPESİ - TARİH ve KÜLTÜR EVİ - TAŞ MEKTEP - ALAADDİN KEYKUBAD CAMİ - BAĞ EVİ - ESKİŞEHİR 

Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabası'na ulaşıyoruz. Beypazarı'nda ilk olarak kente yukarıdan bakmak için Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz. Taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı'nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi'ni ve Taş Mektep'i görüyoruz. Daha sonra kentin en eski camisi olan Alaaddin Keykubad Cami'yi ziyaret ediyoruz. Kentin mimarisini yakından tanıdıktan sonra geleneksel sanatların hala canlı olduğu kasabada çarşıyı geziyoruz. Havuç lokumu, kuru, telkari işçiliği ile yapılan gümüş takılar gibi Beypazarı'nın ünlü ürünlerinden alma şansı yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi Beypazarı'nın en otantik mekanlarından biri olan Bağ Evi'nde Beypazarı’nın yöresel tatları eşliğinde alıyoruz. Öğleden sonra bu şirin Anadolu kasabasına veda ederek Eskişehir'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gün sonunda  Eskişehir’e vardığımızda Porsuk Çayı’nın tam yanında bulunan şehrin en iyi konumuna sahip oteli  Sennacity Hotel’e yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımız Porsuk’un ışıklı kıyısında yürüyüş yapabilir, otelimize yürüme mesafesinde bulunan Espark, Adalar Bölgesi, Barlar Sokağı, Haller Gençlik Merkezi’ne giderek eğlenebilirler. 


2. GÜN / PAZAR 

ODUNPAZARI -ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ - CAM ESERLER MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - LÜLETAŞI MÜZESİ - ŞAHİN TEPESİ - KENTPARK - SAZOVA PARKI 

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından arzu eden konuklarımızla Porsuk Çayı’nda unutulmayacak bir tekne keyfi yapıyoruz. Keyifle geçen bu turun ardından kentin eski dokusuna tanık olacağımız Odunpazarı Semti'ni ziyaret etmek için gezimize devam ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı'nı, Balmumu Müzesi'ni, Cam Eserler Müzesi'ni, Kurşunlu Külliyesi'ni ve Lüleletaşı Müzesi'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından kenti kuşbakışı olarak görebileceğimiz bir konumda olan Şahin Tepesi - Şelalepark'a giderek kenti panoramik olarak fotoğraflıyor ve keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Daha sonra son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kentpark’a doğru gezimize devam ediyoruz. Kentpark yaz aylarında şehirde yaşayanların denize girme ihtiyaçlarını giderebilecekleri yapay plaj ve havuzlardan oluşmaktadır. Eskişehir’de görülmesi gereken yerlerin başında gelen bu harika sosyal alanı hep birlikte gezdikten sonra Eskişehir’in en sevilen ve en önemli eğlence yerlerinden biri olan ve tematik düzenlemeleri ile dikkat çeken Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’na gidiyoruz. Burada Masal Şatosu ve Amerika’nın keşfinde kullanılan Santa Maria kalyonuna atfen maketi yapılan Büyük Kalyon Maketi’ni, Nuh’un Gemisi ve Korsan Gemisi’ni, Hayvanat Bahçesi’ni, Su Altı Dünyası (Akvaryum)’nı yakından görerek geziyoruz. Eskişehir’de geçirdiğimiz keyifli anların ardından İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

28 30 ağustos

10 12 eylül / 24 26 eylül / 8 10 ekim / 22 24 ekim /5 7 kasım / 12 14 kasım / 19 21 kasım / 26 28 kasım / 10 12 aralık

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< PORSUK ÇAYI’NIN YANINDA SENNACITY HOTEL’DE

   YARIM PANSİYON KONAKLAMA 

< ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETLERİ VE OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< PORSUK ÇAYI’NDA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Cuma Akşam

23:00'de Mavişehir Ege Park,

23:10'da Bostanlı İskele,

23:20'de Karşıyaka Anıt,

23:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

23:40'da Sabancı Kültür Merkezi,

23:50'de Hatay - Üçyol          

00:00'de Bornova Ege Kampüs

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi