EDİRNE ve TRAKYA

EDİRNE ve TRAKYA

Konaklama : HILLY HOTEL'DE (EDİRNE) YP KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Sonbahar'da Trakya Bir Başkadır...


* * * EDİRNE ve TRAKYA * * *


Longoz Ormanları, Dupnisa Mağarası ve İğneada Sahili Farkı ile

 

 

Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde...

 
 

02 - 04 Ekim (2 Gün - 2 Gece)

 

 ...

 

CUMA  - HAREKET

Akşam 21:00'de Üçkuyular OPET, 21:10'da Göztepe İskele karşısı, 21:20'de Sabancı Kültür Merkezi, 21:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,, 21:40'da Karşıyaka Anıt karşısı, 21:50'de Bostanlı İskelesi karşısı ve 22:00'de Mavişehir Egepark'da buluştuktan sonra EDİRNE ve TRAKYA gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün: KIRKLARELİ – HIZIR BEY CAMİ - DEMİRKÖY – DUPNİSA MAĞARASI – LONGOZ ORMANLARI İĞNEADA SAHİLİ – EDİRNE 

CUMARTESİ 

Gece saatlerinde ulaştığımız Çanakkale Lapseki’den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası'na geçiyoruz. Bir bakıma Avrupa ve Trakya’ya ilk adımı atıyoruz. Saroz Körfezi'ni takip ederek Kırklareli’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Cumhuriyet’in ilk yıllarına dek ismi Kırkkilise diye anılan bu yeşil ilimizde Trakya’ya ve yeni güne merhaba diyoruz. Kent merkezinde Hızır Bey Cami ve Arastası'na göz attıktan sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra Trakya'nın Karadeniz'e kıyısı olan İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dişbudak, çam, meşe ve çınar ağaçlarının oluşturduğu yeşillikler denizinde yaptığımız yolculuğun ardından Demirköy’e ulaşıyoruz. İstanbul fethinden önce surları yıkmakta kullanılan top ve güllelerin dökümü yapıldığı Demirköy’de bizleri bekleyen dolmuşlarımıza binerek yörenin en güzel mağarası Dupnisa Mağarası’na doğru yola çıkıyoruz. Orman içinde yaptığımız keyifli yolculuğun ardından bir doğa harikası olan Dupnisa'ya ulaşıyoruz. İsmi Bulgarca delik manasına gelen bu mağaranın içine girdiğimizde burasının gerçekten sihirli bir delik olduğunu gözlerimizle görüyoruz. Öğleye doğru Karadeniz Sahili’ni süsleyen dünyaca ünlü Longoz Ormanları’nı yakından tanımak ve yaşamak için İğneada’ya doğru Trakya’da gezimize devam ediyoruz. Longoz Ormanları içinde yaptığımız kısa yürüyüşün ardından İğneada Sahili’nde Karadeniz’in ünlü balıkları kalkan, istavrit ve hamsi menülü öğle yemeğimizi Karadeniz'i izleyerek alıyoruz. Yemeğin ardından Istranca Dağları'na ve yemyeşil subasar ( longoz ) ormanlarına veda ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız köprüler, nehirler ve camiler şehri Edirne’de otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. Gün: BEYAZIT ŞİFAHANESİ - SARAYİÇİ - KIRKPINAR - SELİMİYE CAMİ - ESKİ CAMİ - ÜÇ ŞEREFELİ CAMİ - KARAAĞAÇ - MERİÇ KÖPRÜSÜ – HACI ADİL BEY ÇEŞMESİ - TARİHİ KARAKOL BİNASI  UZUNKÖPRÜ – ERGENE NEHRİ - GELİBOLU

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ilk olarak II. Beyazıt devrinde yapılan ve Avrupa'dan müzecilik ödülü olan Beyazıt Şifahane'sini, Balkan harbi ve Rus İşgali'nin izlerini taşıyan Sarayiçi'ni, Tunca Nehri üzerindeki Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı'nı yakından tanıyoruz. Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı'nı da gezdikten sonra Edirne'nin simgesi Selimiye Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden biri olan Üç Şerefeli Cami ve çok kubbeli Eski Cami'yi ziyaret ediyoruz. Öğle saatlerinde Ali Paşa Çarşısı'ndan Edirne'ye özgü saray sabunları ve badem kurabiyelerimizi alıyoruz Daha sonra Edirne'nin cennet köşesi Karaağaç'a gidiyoruz. Bir zamanlar Yunanistan idaresinde kalan ve Meriç Nehri'nin yanı başındaki bu şirin beldede eski bir istasyon binası olan Trakya Ünv. Rektörlük Binası'nı, Meriç Köprüsü'nü, Hacı Adil Bey Çeşmesi ve Tarihi Karakol Binası'nı yakından görüyoruz. Öğleden sonra Edirne’ye veda ederek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde Osmanlı’nın en uzun köprüsü Uzunköprü’yü ve altından akan Ergene Nehri’ni görüyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Gelibolu’da otobüsümüzle yaptığımız panoramik tur esnasında Gelibolu Mevlevihanesi, Gelibolu Kalesi ve Piri Reis Kulesi’ni yakından görüyoruz. Gün batımında bizleri Gelibolu’dan Lapseki’ye taşıyacak olan feribotta yerlerimizi alıyor ve İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de FMA TRAVEL'ın başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşarak ayrılıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< HILLY HOTEL'DE (EDİRNE) YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve FERİBOT ÜCRETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTISI

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< DUPNISA MAĞARASI DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21.00’de Üçkuyular OPET,

21.10’da Göztepe İskele Karşısı,

21.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü,

21.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

21.40’da Karşıyaka Anıt karşısı,

21.50’de Bostanlı İskele Karşısı,

22.00’de Mavişehir Ege Park

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi