EDİRNE ve GÖKÇEADA (HAFTA SONU ÖZEL)

MADE IN FMA : EDİRNE ve GÖKÇEADA

Konaklama : MASİ BUTİK HOTEL (GÖKÇEADA) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 299 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

*** HAFTASONU’NA ÖZEL***


EDİRNE ve GÖKÇEADA

 

'18 - 20 Mayıs 2018 (2 Gün - 2 Gece)'

 

Masi Butik Hotel Farkı ile

 

 ...

 

 

1. Gün: SAROZ KÖRFEZİ - UZUNKÖPRÜ - SARAYİÇİ - KIRKPINAR - BEYAZIT ŞİFAHANESİ - SELİMİYE CAMİ - MERİÇ NEHRİ

CUMA

Akşam saat 23.00 da Üçkuyular Shell, 23:10'da Göztepe İskelesi karşısı, 23:20'de Sabancı Kültür Merkezi önü, 23:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 23:40'da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 23:50'de Bostanlı İskele, 24:00'da Ege Park önünde buluştuktan sonra Edirne'li Gökçeada gezimiz için yola çıkıyoruz.

CUMARTESİ

Sabah saatlerinde ulaştığımız Çanakkale'den kahvaltı molası verdikten sonra Edirne'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Avrupa Kıtası'ndaki keyifli yolculuğumuza Korudağı'ndan Saroz Körfezi'nin eşsiz manzarasını izleyerek içeceğimiz çay molası ile ara veriyoruz. Daha sonra Keşan üzerinden Uzunköprü'ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Burada dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Uzunköprü'yü yakından tanıyor ve bu eşsiz eseri fotoğraflıyoruz. Edirne'ye ulaştığımızda ilk olarak Sarayiçi'ne giderek Balkan harbi ve Rus İşgali'nin izlerini taşıyan Şehitlikleri, Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı'nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı'nı yakından tanıyoruz. Öğleye doğru Sultan II. Beyazıt devrinde yapılan ve Avrupa Konseyince dünyanın en prestijli müzecilik ödülü verilmiş olan Beyazıt Şifahanesi'ni ziyaret ediyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde meşhur Edirne ciğerinin tadına bakıyoruz. Yemeğin ardından Edirne'nin birbirinden güzel camilerini tanımak için ilk olarak Selimiye Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden birisi olan Üç Şerefeli Camive çok kubbeli Eski Cami'yi ziyaret ediyoruz. Edirne'de tarih ile iç içe geçirdiğimiz keyifli anların ardından Gökçeada'ya gitmek için feribotta yerlerimizi alıyor ve akşam saatlerinde adanın en güzel otellerinden biri olan Masi Hotel' e yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve dinleniyoruz.

 

2. Gün: GÖKÇEADA - ZEYTİNLİKÖY - DEREKÖY - TEPEKÖY - KALEKÖY

PAZAR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra adanın sörf turizmine hizmet veren Aydıncık ve Kefaloz Sahilini ve de Tuz Gölü'nü görmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. Daha sonra kent merkezimizde aldığımız serbest zamanın ardından arzu eden konuklarımızla extra Rum Köyleri turuna çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili'nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından bir zamanlar Türkiye'nin en kalabalık köyü olan Dereköy'e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy'de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy'e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo'nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği'nin de köyü olanZeytinliköy'e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Ardından Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası'ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Gün sonunda İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir'de FMA TRAVEL'in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< MASİ BUTİK HOTEL (GÖKÇEADA) Y.P. KONAKLAMA

< OTELDE ALINAN KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

< FERİBOT GEÇİŞLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTISI

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ ( 25 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

CUMA GECE

23.00'de Üçkuyular Shell önü,

23.10'da Göztepe İskelesi önü,

23.20'de Sabancı Kültür Merkezi önü,

23.30`da Lozan Atatürk Lisesi önü,

23.40`da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

23.50'de Bostanlı İskele karşısı

00.00`da Ege Park önü