BÜYÜK MİDİLLİ TURU (3 Gün - 2 Gece) (Kurban Bayramı Özel)

BÜYÜK MİDİLLİ TURU (Kurban Bayramı Özel)

Konaklama : MİDİLLİ’DE LESVION HOTEL’DE 2 GECE OK KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

''KUZEYİN GÜZELİ''

 

 * * * BÜYÜK MİDİLLİ TURU * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir'

 

Ekstra Tur Yok!!! Her Güne Bir Tur!!! 


'En Kuzeyinden En Güneyine, En Doğusundan En Batısına Kadar Midilli’yi Gezdiren Tek Tur!!!!'

 

ERESOS, SIGRI FOSİL ORMANLARI, VATOUSSA KÖYÜ ve PLOMARI LİMAN KENTİ FARKI İLE

 

< TAVERNA’DA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ ve İZMİR - AYVALIK - İZMİR ULAŞIMI DAHİL >

 

'22 AĞUSTOS - 24 AĞUSTOS (3 GÜN - 2 GECE)'


...

 

22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

MERKEZ ve GÜNEY MİDİLLİ TURU

MİDİLİ – MYTILLINI KENTİ- PERAMA – PALEOKIPOS – GERA KÖRFEZİ - PLOMARI

Sabah 05.30`da Üçkuyular Shell, 05.40`da Göztepe İskele Karşısı, 05.50`de Sabancı Kültür Merkezi, 06.00`da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 06.10`da Karşıyaka Ofis Önü, 06.20`de Bostanlı İskelesi Karşısı ve 06.30`da Mavişehir - Egepark Önü`nde buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Kuzey güzeli Midilli’ye gitmek için yola çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Ayvalık’ta bizleri Midilli’ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Midilli Adası’na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Kuzey Ege’nin en büyük adasını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak adanın başkenti Mytillini’de keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Tarihi Roma Agorası ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak ve Midilli’nin deniz havasını solumak için balık tavernaları ile ünlü Perama’ya gitmek için Güney Midilli’ye doğru gezimize başlıyoruz. Yeşil ile mavinin her türlü tonuna tanıklık ettiğimiz bu yolculuğun ilk adımında Gera Körfezi’ne ulaşıyoruz. Adanın iki büyük körfezinden biri olan Gera’yı gördükten sonra Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü’nden geçerek Perama’ya ulaşıyoruz. Perama’da Midilli’ye özgü feta dolgulu kabak çiçeği kızartması, kızartma peynir ( saganaki ) ve ahtapot ızgarası gibi özel tatlardan oluşan bir öğle yemeği ziyafeti yaşıyoruz. Yemeğin ardından kahve ve frapelerimizi içmek için Midilli’nin en şirin sahil kasabası Plomari’ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 19 yy’da Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’de yaptığımız kent gezisinin ardından Midilli kent merkezine dönüyoruz. Gün sonunda Midilli’nin tam kalbinde, çarşı ve eğlence mekanları ile iç içe ve de denize sıfır Lesvion Hotel’e yerleşiyor ve dinleniyoruz. 

 

23 AĞUSTOS PERŞEMBE

ORTA ve BATI MİDİLLİ TURU

ERESOS – SKALA ERESOU -  VATOUSSA - SİGRİ – FOSİL ORMANI – AGIASSOS – KALLONI KÖRFEZİ 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından ada turizminin öncüsü FMA TRAVEL’ın farklılığı ile Ada’nın batısına ve içlerine doğru yapacağımız Batı Midilli Turu’na çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk uğrağı Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi oluyor. Kalloni Körfezi’nin manzarasını fotoğrafladıktan sonra Midilli’nin en eski ve en geleneksel köylerinden biri olan Vatoussa’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Vatoussa’da yaptığımız kısa bir gezinti ile Midilli’nin Ortaçağ’ı hakkında fikir ediniyoruz. Daha sonra Ada’nın en batı ucunda yer alan Sigri’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kırmızı ve beyaz renkli taşlardan 18.yüzyılda inşa edilmiş Sigri Kalesi’ne de ev sahipliği yapan bu kasabada Ada’nın ve dünyanın en ilginç jeolojik olaylarından birine tanık oluyoruz. Binlerce yıl önce taşlaşmış ve günümüze kadar ulaşmış olan Fosil Ormanı’nı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sakin bir sahil kasabası olan Sigri’nin hemen karşısında yer alan Nisiori Adası’nı da fotoğrafladıktan sonra kadın şair Sappho’nun memleketi olan Eresos’a doğru yola çıkıyoruz. Sappho isminin her yerde yaşatıldığı bu şirin kasabayı panoramik olarak gördükten sonra Eresos İskelesi’ne ulaşıyor ve rehberimizin verdiği serbest zaman esnasında 4 km.yi aşan mavi bayraklı Eresos Sahili’nde hem öğle yemeği hem de yüzme keyfi yaşıyoruz. Öğleden sonra başladığımız dönüş yolunda yorgunluk kahvelerimizi içmek için Midilli’nin en tipik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a uğruyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde FMA TRAVEL’ın misafirlerine armağanı olan Taverna Eğlencesi’ne katılıyor ve Yunan müziği eşliğinde eğlenerek akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

24 AĞUSTOS CUMA

KUZEY MİDİLLİ TURU

MANDAMADOS – TAKSIYARHIS MANASTIRI -  MOLYVOS – MOLYVOS KALESİ – PETRA SAHİLİ 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kuzey Midilli Turu’na çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Mandamados Köyü’nde kısa bir mola veriyor ve Ada’nın en ünlü kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi’ni yakından tanıyoruz. Mandamos’ta yaptığımız gezintinin ardından adanın en güzel sahil kenti olan Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bir dönem Mithymna adı ile bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Molyvos’u yakından tanıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından ismi taş manasına gelen Midilli’nin kuzey sahillerinde yer alan Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra’da sahilde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Bu esnada yüzlerce basamakla çıkılan bir tepe üzerine inşa edilmiş ismi “güzel öpüşlü Meryem” anlamına gelen Panagia Glykofilousa Kilisesi’ni fotoğraflıyoruz. Gün sonunda Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde Ayvalık’a ulaşıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< MİDİLLİ’DE LESVION HOTEL’DE 2 GECE OK KONAKLAMA (DENİZE SIFIR – KENT MERKEZİ)

< MİDİLLİ’YE GİDİŞ – DÖNÜŞ GEMİ ULAŞIMI

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

< GÜNEY MİDİLLİ TURU

  ( Perama – Plomari – Paleokipos – Gera Körfezi )

< KUZEY MİDİLLİ TURU

  (Molyvos - Petra – Mandamados – Taksiyarhis Manastırı )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE - AKŞAM YEMEKLERİ ve TAVERNA’DA ALINAN İÇKİLER

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< VİZE ÜCRETİ ve YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI (120 EURO)

< BATI MİDİLLİ TURU (Eresos – Sigri – Agiassos - Vatoussa - Fosil Ormanı ve Müzesi)

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ ( İçecekler hariç )

< İZMİR – AYVALIK – İZMİR KARA ULAŞIMI

< 65 YAŞ ÜSTÜNDEKİ KONUKLARIN SİGORTA SUR PRİMLERİ ( 10 EURO )

 

MİDİLLİ KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ


***100 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE SADECE 51 EURO ÖDENECEKTİR.***


< BATI MİDİLLİ TURU (Eresos – Sigri – Agiassos - Vatoussa - Fosil Ormanı ve Müzesi) ( 40 EURO )

< YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ ( 35 EURO – İçecekler hariç )

< İZMİR – AYVALIK – İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 25 EURO )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.30`da Üçkuyular Shell,

05.40`da Göztepe İskele Karşısı,

05.50`de Sabancı Kültür Merkezi,

06.00`da Lozan Atatürk Lisesi Önü,

06.10`da Karşıyaka Ofis Önü,

06.20`de Bostanlı İskelesi Karşısı

06.30`da Mavişehir - Egepark Önü