İki Ada ve Bir Yarımada AVŞA ADASI - BOZCAADA - KAPIDAĞ YARIMADASI

İKİ ADA ve BİR YARIMADA

Konaklama : 5* GRAND ASYA HOTEL (BANDIRMA) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 2999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

''İKİ ADA ve BİR YARIMADA''

AVŞA ADASI - BOZCAADA - KAPIDAĞ YARIMADASI


- Karacabey Longozu Farkı ile -


21 - 23 Nisan (3 Gün - 3 Gece)


<<< 5* GRAND ASYA HOTEL'DE (Bandırma) KONAKLAMA İMKANI ile >>>

 

KARACABEY LONGOZU - GÖLYAZI KASABASI - ULUABAT GÖLÜ - AŞK KÖPRÜSÜ - BANDIRMA

 KAPIDAĞ YARIMADASI - ERDEK - AVŞA ADASI - ÇANAKKALE MERKEZ - ÇİMENLİK KALESİ - KENT MÜZESİ

TRUVA MAKET - SAAT KULESİ - BOZCAADA - BOZCAADA KALESİ

 

I. GÜN  / CUMA

KARACABEY LONGOZU – GÖLYAZI KASABASI – ULUABAT GÖLÜ – AŞK KÖPRÜSÜ - BANDIRMA 

Sabah saat 07.00'de Mavişehir Egepark, 07.10'da Bostanlı İskelesi önü, 07.20'de Karşıyaka Anıtı, 07.30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 07.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.50'de Hatay Üçyol, 08.00'de Ege Üniversitesi Konuk Evi’nin önünde buluştuktan sonra İki Ada ve Bir Yarımada gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde verdiğimiz kahvaltı molasının ardından yolculuğumuza ilk olarak endemik türlerden oluşan zengin bitki, hayvan ve ağaç çeşitliliğine ev sahipliği yapan Karacabey Longozu’nda keyifli bir doğa gezisi yapmak için mola veriyoruz. Karacabey Longozu’nda yaptığımız keyifli gezinin ardından Gölyazı’na doğru ilerliyor ve Gölyazı Kasabası ile Apolyont ( Uluabat ) Gölü'nü yakından tanıyoruz. Daha sonra göl kıyısında Uluabat Gölü'ne özgü balıklardan oluşan lezzetli bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra yaptığımız çevre gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen tekne turuna katılarak Uluabat Gölü’nde muhteşem bir yolculuk yapabilirler. Bu keyifli anların ardından Bandırma’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bandırma’ya ulaştığımızda öncelikle Aşk Köprüsü’nü ve Bandırma’nın tarihi yapılarını yakından görüyoruz. Keyifle geçen kent turunun ardından 5* Grand Asya Hotel’ine yerleşerek akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. 

 

II. GÜN/ CUMARTESİ

KAPIDAĞ YARIMADASI - ERDEK – AVŞA ADASI -  AVŞA ADASI KEŞİF TURU ( TÜRKELLİ KÖYÜ - YİĞİTLER KÖYÜ – KARADUT ve AKVARYUM KOYU ) 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ilk olarak Erdek ve Kapıdağ Yarımadası’na doğru yola çıkıyoruz. Anadolu ana karasına incecik bir kıstakla bağlı ve Kyzikos kentine de ev sahipliği yapan yarımadaya ayak bastığımızda denizinin temizliğine ve bahçelerindeki berekete hayran kalıyoruz. Yarımadada Ocaklar ve  Narlı Köyü sahillerine otobüsümüzle yaptığımız panoramik turumuzu tamamladıktan sonra bizleri Avşa’ya götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Keyifle geçen bir yolculuk sonunda ulaştığımız, Marmara Denizi’nin en güzel sahillerine sahip ve en sevilen adası Avşa’da rehberimiz eşliğinde yaptığımız şehir turunun ardından arzu eden konuklarımızla ekstra düzenlenen Avşa Adası panoramik keşif turu için dolmuşlarda yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada Türkelli, Karadut ve Akvaryum Koyu ve adanın bir diğer limanı olan Yiğitler Köyü’nü panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak tanıyoruz. Daha sonra bizlere verilen serbest zaman içinde Marmara Denizi’nde yüzmenin ya da sahil restoranlarında balık yemenin keyfini yaşıyoruz. Avşa’da geçirdiğimiz saatlerin ardından rehberimizin verdiği saatte limanda buluşarak bizleri Erdek’e götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Gün batımında Bandırma’daki otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alarak dinleniyoruz.  

 

III. GÜN  / PAZAR

ÇANAKKALE MERKEZ – ÇİMENLİK KALESİ – TRUVA ATI HEYKELİ - SAAT KULESİ - BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Çanakkale ile Bozcaada’yı doyasıya gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Çanakkale merkezde rehberimiz eşliğinde keyifli bir gezintiye çıkıyor bu esnada Çimenlik Kalesi’ni, Çanakkale’nin ünlü Saat Kulesi’ni yakından tanıyor ve Truva Atı Heykeli’nin önünde anı fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Çanakkale’ye özgü alışverişlerimizi de tamamladıktan sonra Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Geyikli İskelesi’den kalkan feribotumuzla Ege’nin en güzel adası Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Sonrasında ada sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyor ve tarihi ada  evlerini, tarihi çeşmeleri, kilise ve camileri yakından tanıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarapevine konuk olarak ada şaraplarını tatma şansını yakalıyoruz. Verilen serbest zamanda misafirlerimiz adaya özgü alışverişlerini yapabilir veya dolmuşlarla Bozcaada’nın plajlarını, bağlarını görmek için Ada’da yolculuk yapabilirler. Keyifle ve dolu dolu geçen ada turumuzun ardından belirlenen saatte iskelede buluşarak feribotumuza biniyor ve Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Gezimizin sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* GRAND ASYA HOTEL (BANDIRMA) Y.P. KONAKLAMA

< OTEL’DE SABAH – AKŞAM YEMEKLERİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< AVŞA ADASI GEMİ VE DOLMUŞ ÜCRETİ 

< ULUABAT GÖLÜ TEKNE GEZİSİ

< BOZCAADA GEÇİŞ ÜCRETİ 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.00'de Mavişehir Egepark,

07.10'da Bostanlı İskelesi önü,

07.20'de Karşıyaka Anıtı,

07.30'da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

07.40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü,

07.50'de Hatay Üçyol,

08.00'de Ege Üniversitesi Konuk Evi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi