BATI AKDENİZ ve GÜNEY EGE (Ölüdeniz ve Yuvarlakçay Farkı ile)

BATI AKDENİZ ve GÜNEY EGE

Konaklama : FİNİKE MARINA HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 949 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

 

'' Merak Ettiğiniz Yerler ile Dolu Dolu ''


 BATI AKDENİZ ve GÜNEY EGE   


Kaş'tan Finike'ye, Kekova'dan Olympos’a


31 Temmuz - 03 Ağustos (3 Gün - 3 Gece)

 

- ÖLÜDENİZ ve YUVARLAKÇAY FARKI İLE -


 


...


HAREKET CUMA

Saat 23.00’de Egepark, 23.10’da Bostanlı İskelesi, 23.20’de Karşıyaka Anıtı, 23.30’da Alsancak Gar FMA Travel ofisi, 23.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50’de Göztepe İskele ve 00.00’de Üçkuyular Opet önünde buluştuktan sonra Fethiye, Finike, Kaş, Kekova ve Olympos’un merak ettiğimiz güzellikleri ile dopdolu Batı Akdeniz ve Güney Ege turumuza başlıyoruz. 

 

I. Gün / CUMARTESİ

FETHİYE – KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ – BELCEKIZ PLAJI - TELMESSOS TİYATROSU – EŞEN ÇAYI – SAKLIKENT KANYONU – NOEL BABA KİLİSESİ - FİNİKE

Sabah saatlerinde ulaştığımız dünyaca ünlü Kayaköy’ün büyüleyici atmosferinde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından terk edilmiş Rum evleri arasında gizemli bir gezintiye çıkıyoruz. Kayaköy’ü rehberimiz eşliğinde tanıdıktan sonra bir doğa harikası olan Ölüdeniz’e giderek Belcekız Plajı’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Bu esnada arzu eden konuklarımız ünlü Ölüdeniz Lagonu’nu görmek için millipark alanına giriş yapabilir. Burada lagonda yüzme keyfini yaşabilirler. Öğle saatlerinde Fethiye merkeze gidiyor ve Kral Amyntas’ın mezarını ve de Telmesos Antik Tiyatrosu’nu görüyoruz. Fethiye’de yaptığımız kısa alışveriş ve yemek molasının ardından bir başka doğa harikası olan Saklıkent Kanyonu’na doğru gezimize devam ediyoruz. Eşen Çayı’nın var ettiği Saklıkent Kanyonu’nun yeşil doğasında serinliyor ve keyifli anlar yaşıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in en yeşil beldelerinden biri olan Finike’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Noel Baba adı ile tanıdığımız San Nicholas’ın adını taşıyan kilise müzeyi geziyoruz. Gün batımında Finike Marinası’nda yer alan eşsiz manzaralı Finike Marina Hotel’e yerleşiyor ve akşam yemeğimizi deniz manzaralı restoranımızda alıyoruz. 

 

II.Gün / PAZAR 

PHASELIS ANTİK KENTİ – KEMER BELDESİ – AY IŞIĞI PARKI – ULUPINAR – OLYMPOS SAHİLİ ve ANTİK KENTİ – KUMLUCA 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Batı Akdeniz’in en güzel yerlerini görmek için gezimize başlıyoruz.  Turumuzun ilk durağında üç tarafı antik limanlarla çevrili Phaselis Antik Kenti’ne ulaşıyoruz.  İyi korunmuş tarihi su kemerleri, tiyatrosu ve hamam yapıları ile ziyaretçilerini etkileyen Phaselis kentinde arzu eden konuklarımız yüzme keyfi yaşabilirler. Phaselis’te geçirdiğimiz keyifli anların ardından Akdeniz’in en çok turist ağırlayan beldelerinden biri olan Kemer’e gidiyoruz. Burada Ayışığı Parkı ve Marina mevkide kahvelerimizi içiyor ve beldeyi yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde bir doğa harikası olan Ulupınar’a giderek alabalık menülü öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından ağaç evleri ile Olympos’a gidiyor ve rehberimiz eşliğinde antik kenti yakından tanıyoruz. Günün en güzel saatinde Olympos Sahili’nde yüzme keyfi yaşıyoruz. Gün sonunda Türkiye’nin sera cenneti sayılan Kumluca’dan geçerek Finike’ye otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.   

 

III. GUN / PAZARTESİ

KEKOVA TEKNE TURU – SİMENA KALESİ - KAŞ – ANTIPHELLOS LAHDİ – YUVARLAKÇAY - AKYAKA – KADIN AZMAĞI – ÇİNE

Sabah kahvaltısının ardından otelimize veda ederek Kekova Batık Şehir ve Simena Kalesi’nde gezmek için Üçağız’a doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz’in turkuaz renkli sularında yaptığımız ve de açık büfe yemekli tekne turu esnasında bol bol yüzüyor ve teknenin cam kapaklarından su altındaki antik kalıntıları izliyoruz. Tur esnasında bizlere verilen serbest zamanda Simena Kalesi’ni ziyaret ediyor ve Kekova’yı fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Öğleden sonra Kekova’ya veda ederek Kaş’a doğru gezimize devam ediyoruz. Kaş’ın şirin sokaklarında yaptığımız gezinti esnasında Kaş’ın simgesi kabul edilen Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Günün ilerleyen saatlerinde Likya yöresinin en gözde ziyaret yeri olan Yuvarlakçay’a doğru gezimize devam ediyoruz. Yuvarlakçay’ın zakkum ve hayıtlar arasında çınarların gölgesinde akan serin sularında dinleniyor ve yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Resimlerde sıklıkla gördüğümüz salıncakta hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Akyaka’da Kadın Azmağı yanında verdiğimiz kısa mola esnasında azmağı yakından tanıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız Çine’de enfes bir köfte keyfi yapıyor ve İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dört dolu gün Likya’da yaptığımız bayram turunun ardından gece saatlerinde İzmir’e ulaşıyor ve bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİNİKE MARINA HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KEKOVA’DA AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23.00’de Egepark,

23.10’da Bostanlı İskelesi,

23.20’de Karşıyaka Anıt,

23.30’da Alsancak Garı FMA TRAVEL ofisi,

23.40’da Sabancı Kültür Merkezi,

23:50’de Göztepe İskele

00.00’de Üçkuyular OPET

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi