2 ADA BİRDEN ''KOS ve KALYMNOS ADALARI'' Noel Haftası Özel!

KOS ve KALYMNOS TURU

Konaklama : CATHERINE veya 4* ALEXANDRA HOTEL’de 1 GECE KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

  NOEL HAFTASI ÖZEL !  

- YUNAN ADALARI UZMANI FMA TRAVEL FARKI İLE 2 ADA BİRDEN! -

KOS ve KALYMNOS ADALARI

 


02 - 03 Aralık (2 Gün - 1 Gece) 


< KOS MERKEZDE KONAKLAMA AYRICALIĞI  >

...

 

1. GÜN / CUMARTESİ

KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK:

DIKEOS DAĞI, ZIA KÖYÜ, PLATANİ KÖYÜ, TIGKAKI TUZ GÖLÜ 

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Kos ve Kalymnos Adaları turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız  tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada ilk olarak rehberimiz eşliğinde ada merkezini tanımak için otobüste yerlerimizi alıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi (Kastro Neretzias)’ni görüyoruz. Gezimiz esnasında İtalyan işgali döneminde yapılan Polis Karakolu, ünlü Hipokrat Heykeli’ni, Meryem Ana Kilisesi’ni, Kos’un eski hastane ve okul binalarını, Kos Marinası’nı panoramik biçimde görüyoruz. Aracımızla Kos’un kalbindeki eski mahalleleri, tarihi binalarını ve kültürünü tanıma fırsatı bulduğumuz Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra “Kos Adası Keşif Turu” için yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı, bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam arzu eden konuklarımızla Kos Gecesi’ni yaşamak ve Yunan Müziği eşliğinde eğlenmek için bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.   

 

2. GÜN / PAZAR

Süngerin ve Kaya Tırmanışlarının Adası Kalymnos’a Yolculuk

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Ege’nin en güzel adalarından biri olan  Kalymnos’a gitmek için Kos Adası’nın kuzeybatısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Kos’un en güzel limanlarından biri olan Mastihari’ye gidiyor ve burada kısa bir gezinti yapıyoruz ve bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde geçen mavi yolculuğun ardından adaya vardığımızda ilk olarak Kalymnos limanında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Osmanlı döneminde Kilimli adı ile bilinen bu adada merkez yerleşim olan Pothia’yı yakından tanıyoruz. Sünger adası Kalymnos’ta birbirinden güzel Kalymnos evlerini yakından tanıyor ve süngercilik hakkında önemli bilgiler alıyoruz. Pothia’nın sokaklarını karış karış gezip keşfettikten sonra Pothia Limanı’na dönerek Kos Adası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kos’a ulaştığımızda bizleri Bodrum’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’nda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Kos Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Kos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''


 

 

 

       

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

CATHERINE veya 4* ALEXANDRA HOTEL’de 1 GECE KONAKLAMA

< BODRUM - KOS - BODRUM FERIBOT ULAŞIMI

< KOS - KALYMNOS - KOS FERİBOT ULAŞIMI

< KOS MERKEZ VE KOS KÖYLERİ TURU

< KALYMNOS ADASI MERKEZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKŞAM ve ÖĞLE YEMEKLERİ

< SCHENGEN VİZE ÜCRETİ

< ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI ( 5 € )


KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

 CANLI MÜZİKLİ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEĞİ ( 40 € )
 İZMİR - BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 35 € )*** 75 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah 

04.15’de Mavişehir Egepark Önü,

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 

05.00’de Üçkuyular Shell önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi