KARTEPE - ULUDAĞ - ORMANYA - SAPANCA - ULUABAT - MAŞUKİYE ve GÖLYAZI

KARTEPE - ULUDAĞ - ORMANYA - SAPANCA - ULUABAT - MAŞUKİYE ve GÖLYAZI

KARTEPE - ULUDAĞ - ORMANYA - SAPANCA ve ULUABAT - MAŞUKİYE

Konaklama : BURSA'DA 5* EUROPARK HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 579 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

‘İki Beyaz Cennet, İki Mavi Göl ve İki Masalsı Kasaba

 

 KARTEPE - ULUDAĞ - ORMANYA - SAPANCA ve ULUABAT GÖLLERİ

MAŞUKİYE ve GÖLYAZI KASABALARI


28 - 30 Ocak | 04 - 06 Şubat (2 Gece 2 Gün)


- Ormanya Hobbit Evleri Farkı ile -

...

 

HAREKET CUMA

Akşam 21:00 Ege Park,  21:10'da Bostanlı İskele, 21.20'de Karşıyaka Anıt, 21.30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 21.40'da Sabancı Kültür Merkezi, 21:50'de Hatay Üçyol, 22:00'de Bornova Manisa Kavşağı'nda buluştuktan sonra Kartepe ve Uludağ gezimize başlıyoruz.

 

1.Gün CUMARTESİ: KARTEPE KAYAK MERKEZİ – MAŞUKİYE KASABASI – SAPANCA GÖLÜ - ORMANYA – HOBBİT EVLERİ

Sabah erken saatlerde yolda verdiğimiz kahvaltı molasının ardından Sapanca Gölü’nü izleyebildiğimiz bir tesiste keyif kahvelerimizi içiyoruz.  Marmara Bölgesi’nin bu güzel gölüne karşı fotoğraflarımızı çekiniyor ve birbirinden güzel renkler eşliğinde Sapanca Gölü’nü yakından tanıyoruz. Daha sonra Sapanca’nın mavi manzarasını gerimizde bırakarak Ormanya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. 4000 dönümlük arazisi ile Avrupa’nın en büyük Doğal Yaşam Parkı olan Ormanya’ya ulaştığımızda ünlü Hobbit Evleri’ni görüyor ve adeta film stüdyosunu andıran bu güzel park içerisinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında bol bol anı fotoğrafı çekme şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen Ormanya gezimizin ardından her geçen gün turistlerin ilgi odağı olma özelliğini arttıran beyaz cennet Kartepe'ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kayak merkezinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kayak yaparken dileyen misafirlerimiz Kartepe’nin doyumsuz manzarası eşliğinde içeceklerini yudumlayabilir, yürüyüşler yapabilirler. Tüm bu güzellikler eşliğinde geçen eğlenceli anları arkamızda bırakarak bir yeryüzü harikası olan Maşukiye'ye doğru gezimize devam ediyoruz. Yeşil doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Maşukiye‘de rehberimiz bizlere öğle yemeği için serbest zaman veriyor. Maşukiye’yi ve çevresini yakından tanıdıktan sonra bizleri bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak Bursa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bursa’ya ulaştığımızda 5* Europark Hotel’imize gidiyor ve odalarımıza yerleşerek akşam yemeğine kadar havuz, hamam, spa keyfi yaparak dinleniyoruz.

 

2. Gün PAZAR: ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ – BURSA YAPILARI – APOLYONT ( ULUABAT ) GÖLÜ ve GÖLYAZI KASABASI

PAZAR

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimizin ikinci beyaz cenneti Uludağ'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Uludağ’a ulaştığımızda isteyen misafirlerimiz kayak merkezinde kar ve eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirler. Kayak merkezinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından Uuldağ’a veda ediyor ve Bursa kent merkezinde Bursa Ulu CamiGazi Orhan Cami ve Koza Han gibi yapıları panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Bursa’nın ünlü lezzetleri İskender Kebabı ve kestane şekerini tatmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Bursa’ya veda ederek son yılların gözde yerleşimi, Anadolu’nun Dubrovnik’i Gölyazı Kasabası’na doğru ilerliyoruz.  Apolyont ( Uluabat ) Gölü kıyısında bir yarımada üzerinde yer alan Gölyazı’da keyifli bir yürüyüşe çıkıyoruz. Gölyazı Kasabası’nı ve Uluabat Gölü’nü de yakından tanıdıktan sonra iki beyaz cennet, iki mavi göl ve iki masalsı kasabayı gezdiğimiz bu güzel turun sonuna gelerek İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de kültür ve eğlence dolu bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BURSA'DA 5* EUROPARK HOTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

< HOTEL’DE HAMAM, SAUNA VE KAPALI HAVUZ KULLANIMI

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTISI

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< MİLLİPARK ve KAYAK MERKEZLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21:00 Ege Park,

21:10'te Bostanlı İskele,

21.20'de Karşıyaka Anıt,

21.30'de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

21.40'da Sabancı Kültür Merkezi,

21:50'de Hatay Üçyol

22:00'da Bornova Manisa Kavşağı

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi