KAPADOKYA (ADVENTURE)

KAPADOKYA HARİKALARI (HAFTA SONU ÖZEL)

Konaklama : 4* VERA TAŞSARAY HOTEL / JANET BOUTIQUE HOTEL / 4* MUSTAFA HOTEL / DİLEK KAYA BOUTIQUE HOTEL'DE 1 GECE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

KAPADOKYA

 

(Balon Turu Dahil)

 

*** HAFTA SONU ÖZEL ***

 

2 GECE – 2 GÜN

 

İZMİR’DE BİR İLK (Cuma Gecesi Çıkışlı)


FMA Travel ile Kapadokya’ya Harika Bir Yolculuk...


Üstelik 325TL DEĞERİNDEKİ BALON TURU DAHİL 


Otele Erken Giriş İmkanı 


İlk Gün FMA TRAVEL'dan Hediye Açık Büfe Kahvaltı 

 

 

Peşin Fiyata 5 Taksit İmkanı 499 TL

 (World ve Garanti İçin)


Nakit İndirimli Ödemede 475 TL


Kapadokya Eğlence Paketi Almayan Konuklar İçin Tur Fiyatı 269 TL


 

Cuma - HAREKET

Akşam saat 20:00'de Mavişehir EgePark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü, 20:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

1. Gün: KAPADOKYA – AVANOS – ÜRGÜP – GÖREME – UÇHİSAR – PAŞABAĞLARI – ASMALI KONAK – GÜVERCİNLİK VADİSİ

CUMARTESİ 

Sabah saatlerinde ulaştığımız Kapadokya’da ilk olarak FMA TRAVEL farkı ile otelimize erken giriş yapıyor. Ve otelimizde FMA TRAVEL’ın bizler için verdiği hediye kahvaltıyı alıyor ve yol yorgunluğumuzu atıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Kapadokya’nın büyüleyici coğrafyasını keşfetmek için Göreme Açık Hava Müzesi’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini görüyor ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğle saatlerinde gittiğimiz Uçhisar'da, Uçhisar Kalesi'ni ve açıklarda Erciyes Dağı'nı görüyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda aldıktan sonra orta yerinden Kızılırmak'ın aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine ve taş atelyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru gezimize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan eşsiz eğlenceli TÜRK GECESİ'ne katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. 24.00'e kadar yaşadığımız eğlencenin ardından otelimize dönüyoruz.

2. Gün: DERİNKUYU YER ALTI KENTİ - IHLARA VADİSİ – MELENDİZ ÇAYI - SULTAN HAN – AKŞEHİR - NASREDDİN HOCA TÜRBESİ ve GÜLMECE PARKI

PAZAR

Kapadokya'da geçirdiğimiz güzel gecenin ardından sabahın ilk saatlerinde arzu eden konuklarımızla Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek için extra olan balon turuna katılıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından yer altı kenti ile ünlü Derinkuyu'ya doğru yola çıkıyoruz. Derinkuyu'da ünlü yer altı kentini gezdikten sonra bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi'ni gezmek için yola çıkıyoruz. Ihlara Vadisi'nde Melendiz Çayı'nın etrafında yer alan kaya kiliselerini geziyoruz. Ihlara'da geçirdiğimiz keyifli anların ardından Anadolu'nun en büyük hanı Sultan Han'a doğru yola çıkıyoruz. 13 yy. da inşa edilen Anadolu'nun en büyük kervansarayını yakından tanıdıktan sonra Akşehir'e gitmek için yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşehir'de mizahın atası Nasreddin Hoca'nın Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Kapadokya'da geçirdiğimiz rüya gibi bir hafta sonunun ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4* VERA TAŞSARAY HOTEL / JANET BOUTIQUE HOTEL / 4* MUSTAFA HOTEL / DİLEK KAYA

  BOUTIQUE HOTEL'DE 1 GECE Y.P. KONAKLAMA

* KAPADOKYA EĞLENCE PAKETİ (BALON TURU)

* OTEL'E ERKEN GİRİŞ VE HEDİYE AÇIK BÜFE KAHVALTI

* ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

* OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

* REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* TÜRK GECESİ (60TL)

* MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

* OTELDEKİ EKSTRA YİYECEK ve İÇECEKLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Cuma Akşam

20:00'de Mavişehir EgePark Önü,

20:10'da Bostanlı İskelesi,

20:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü,

20:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü,

20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

20:50'de Hatay – Üçyol

21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi