EDİRNE’Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA (30 Ağustos Özel)

EDİRNE’Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA (30 Ağustos Özel)

Konaklama : ZİLELİ HOTEL’DE ( ÇANAKKALE ) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 'EDİRNE'Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA'


'29 AĞUSTOS - 01 EYLÜL 2019 (3 GÜN - 3 GECE)'

...

 

I.GÜN: UZUNKÖPRÜ – ERGENE NEHRİ – BEYAZIT ŞİFAHANESİ – SARAYİÇİ – KIRKPINAR GÜREŞ ALANI – SELİMİYE CAMİ – ÜÇ ŞEREFELİ CAMİ – ESKİ CAMİ – ALİ PAŞA ÇARŞISI - GELİBOLU

Akşam 22.00’de Üçkuyular OPET, 22:10’da Göztepe İskele karşısı, 22:20’de Sabancı Kültür Merkezi, 22:30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü , 22.40’da Karşıyaka Anıtı, 22.50 ‘de Bostanlı İskelesi karşısı ve 23.00’de Mavişehir Egepark’da buluştuktan sonra EDİRNE’Lİ BOZCAADA ve GÖKÇEADA gezimize başlıyoruz.

30 AĞUSTOS CUMA

Sabahın erken saatlerinde ulaştığımız Çanakkale’den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası’na geçiyoruz. Burada ilk olarak Anzak Koyu, Kemalyeri, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı şehitliklerini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra ardından Koru Dağı’nda Saroz Körfezi’nin manzarasını izleyerek Trakya’ya merhaba diyoruz. Yolumuz üzerinde Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden ve Türkiye’nin en uzun taş köprülerinden birisi olan Uzunköprü ile Ergene Nehri’ni yakından tanıyoruz. Edirne’ye ulaştığımızda ilk olarak II. Beyazıt devrinde yapılan ve Avrupa’dan müzecilik ödülü olan Beyazıt Şifahane’sini, Balkan harbi ve Rus İşgali’nin izlerini taşıyan Sarayiçi’ni, Tunca Nehri üzerindeki Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı’nı yakından tanıyoruz. Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı’nı da gezdikten sonra öğle saatlerinde Edirne’nin ünlü ciğerinin tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Edirne’nin simgesi Selimiye Cami’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden biri olan Üç Şerefeli Cami ve çok kubbeli Eski Cami’yi ziyaret ediyor ve Ali Paşa Çarşısı’ndan Edirne’ye özgü saray sabunları ve badem kurabiyelerimizi alıyoruz. Gün sonunda Gelibolu üzerinden Çanakkale’ye geçiyor ve otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

II.GÜN: GÖKÇEADA – AYDINCIK – KEFALOZ – KALEKÖY – DEREKÖY – TEPEKÖY – ZEYTİNLİ KÖY

31 AĞUSTOS CUMARTESİ
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyor ve rüya gibi bir yolculuk yaparak Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA) ’a ulaşıyoruz. Gökçeada’ya vardığımızda ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü’ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Barajı göletinin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Daha sonra Kaleköy Sahili’nde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.

 

III.GÜN: GEYİKLİ İSKELESİ – BOZCAADA – BOZCAADA KALESİ

01 EYLÜL PAZAR
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Bozcaada’ya doğru gezimize başlıyoruz. Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi güzel bir restoranda alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap fabrikasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplardan alıyoruz. Öğleden sonra adadan ayrılıyor ve feribotumuza binip Geyikli İskelesi’ne geçiyoruz. Gün sonunda İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ÇANAKKALE’DE ZİLELİ HOTEL’DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEĞİ

< ÇANAKKALE – ECEABAT – ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE – GÖKÇEADA – KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETİ ( 35 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

22.00’de Üçkuyular OPET,

22:10’da Göztepe İskele karşısı,

22:20’de Sabancı Kültür Merkezi,

22:30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü,

22.40’da Karşıyaka Anıtı,

22.50 ‘de Bostanlı İskelesi karşısı

23.00’de Mavişehir Egepark

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi