EDİRNE’Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA (29 EKİM Özel)

EDİRNE’Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA (29 EKİM Özel)

Konaklama : ZİLELİ HOTEL’DE ( ÇANAKKALE ) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 479 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 

'29 EKİM TATİLİNİN EN GÜZEL TURU'

 

''TRAKYA ve KUZEY EGE ADALARI '

 

 * * * EDİRNE’Lİ GÖKÇEADA ve BOZCAADA * * *


27 - 29 Ekim 2018 
(3 Gün - 2 Gece)

...

 

I.Gün / 27 EKİM 2018

GÖMEÇ ATATÜRK KAYASI – SARIKIZ ETNOĞRAFYA GALERİSİ - GEYİKLİ – BOZCAADA – ÇANAKKALE   

Sabah saat 06.00’de Üçkuyular Shell, 06.10’da Göztepe İskelesi karşısı, 06.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü, 06.30’da Lozan Atatürk Lisesi, 06.40’da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi, 06.50’de Bostanlı İskele, 07.00’de Mavişehir Ege Park önünde buluştuktan sonra Kazdağı, Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından bir Onyx Atölyesi’ne konuk oluyor ve onyx taşının usta ellerde nasıl şekil aldığını izliyoruz. Daha sonra Gömeç beldesindeki Atatürk Kayası’nı görüyor ve bu doğa harikasını fotoğraflıyoruz. Öğleye doğru mitolojik öyküleri ile ünlü Kazdağı’nın eteklerinde yer alan Sarıkız Etnoğrafya Galerisi’ne ulaşıyoruz. Ülkenin en güzel müzelerinden biri olan Sarıkız Etnoğrafya Galerisi’nde yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kazdağı’nın doğası, tarihi ve yaşam kültürü hakkında değerli bilgiler ediniyoruz. Öğle saatlerinde Kazdağı ile denizin buluştuğu Güre’de deniz kıyısında balık menülü öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından bizleri Bozcaada’ya götürecek feribotumuza binmek için Geyikli İskelesi’ne gidiyoruz. Geyikli İskelesi’nden feribotumuza biniyor ve Bozcaada’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Tarihi Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra sayısız Rum evine ve kiliseye ev sahipliği yapan adada gezintiye çıkıyoruz. Gezinin sonunda şarapları ile ünlü Bozcaada’da bir şarap mağazasına konuk oluyoruz. Şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra adaya özgü şaraplar ve domates reçellerinden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Geyikli İskelesi’ne dönerek bizleri bekleyen otobüsümüzle Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Çanakkale’de kentin en yeni otellerinden biri olan Zileli Hotel’e yerleşiyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.  

 

II.GÜN /  28 EKİM 2018 

57. ALAY ŞEHİTLİĞİ – CONKBAYIRI - UZUNKÖPRÜ – ERGENE NEHRİ – BEYAZIT ŞİFAHANESİ – SARAYİÇİ – ADALET KULESİ - TUNCA NEHRİ SELİMİYE CAMİ  ÜÇ ŞEREFELİ CAMİ – ESKİ CAMİ – KARAAĞAÇ – MERİÇ KÖPRÜSÜ ve LOZAN ANITI 

Sabah kahvaltısının ardından Çanakkale'den feribotumuza binerek Gelibolu Yarımadası'na geçiyoruz. Burada ilk olarak Kemalyeri, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı şehitliklerini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra ardından Koru Dağı'nda Saroz Körfezi'nin manzarasını izleyerek Trakya'ya merhaba diyoruz. Yolumuz üzerinde Mimar Sinan'ın ustalık eserlerinden ve Türkiye'nin en uzun taş köprülerinden birisi olan Uzunköprü ile Ergene Nehri'ni yakından tanıyoruz.  Edirne'ye ulaştığımızda ilk olarak II. Beyazıt devrinde yapılan ve Avrupa'dan müzecilik ödülü olan Beyazıt Şifahanesi’ni, Balkan harbi ve Rus İşgali'nin izlerini taşıyan Sarayiçi'ni, Tunca Nehri üzerindeki Fatih Köprüsü, Adalet Kulesi ve Saray Hamamı'nı yakından tanıyoruz. Edirne denilince ilk akla gelen yağlı güreşlerin yapıldığı Kırkpınar Güreş Alanı'nı da gördükten sonra öğle saatlerinde Edirne'nin ünlü ciğerinin tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Edirne'nin simgesi Selimiye Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı mimarisinde ilk anıtsal kubbeli eserlerden biri olan Üç Şerefeli Cami ve çok kubbeli Eski Cami'yi ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Edirne’nin simgelerinden biri olan Meriç Nehri’nin içinden aktığı Edirne’nin Paris’i kabul edilen Karaağaç’a gidiyor ve yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Karaağaç’ta Lozan Anıtı’nı, Tarihi İstasyon Binası’nı, Tarihi Meriç Köprüsü ve Tarihi Gümrük Binası’nı yakından görüyoruz. Gün sonunda Çanakkale'ye dönüyor ve otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Çanakkale Boğazı’nın gece manzarasını izlemek için kent turuna çıkıyor ve bu esnada Çanakkale’nin simgeleri Tahta At ve Saat Kulesi’ni yakından tanıyoruz.

 

III.GÜN /  29 EKİM 2018

GÖKÇEADA - AYDINCIK – ZEYTİNLİKÖY- TEPEKÖY – BARAJ GÖLETİ – DEREKÖY – KABATEPE 

Erken saatlerde sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Mutlular Adası İMBROS (GÖKÇEADA) ’ya gitmek için Kabatepe İskelesi’nden feribota biniyoruz. Rüya gibi bir yolculuk yaparak ulaştığımız Gökçeada’da ilk olarak Aydıncık, Kefaloz ve Tuz Gölü’ne doğru adayı keşfe çıkıyoruz. Adanın en güzel sahilinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra ada merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra çay ve kahvelerimizi içmek için Kaleköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Kaleköy Sahili’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından kent merkezinde bizleri bekleyen özel kiraladığımız dolmuşlara binerek ekstra olan “Rum Köyleri Turu”na çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında bir zamanlar Türkiye’nin en kalabalık köyü olan Dereköy’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında Zeytinli Baraj Göleti’nin yeşil manzarasına karşı kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Rumlar tarafından terk edilmiş olan Dereköy’de kilise sokağını ve köyün tarihi çamaşırhanesini geziyoruz. Daha sonra Rumların yaşadığı ve şarapçılığı ile ünlü adanın en güzel köyü Tepeköy’e doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Barba Yorgo’nun ünlü ev yapımı şaraplarından alma şansı yakalıyoruz. Adanın en yüksek köyünde yaptığımız keyifli gezintinin ardından Fener Rum Patriği’nin de köyü olan Zeytinliköy’e gidiyor ve köy sokaklarında yaptığımız kısa bir gezintinin ardından köy kahvesinde lezzetli bir dibek kahvesi içiyoruz. Daha sonra Rum ve Türk, Hıristiyan ve Müslüman halkların bir arada barış içinde yaşadığı Mutlular Adası’ndan ayrılarak feribot kuyruğunda yerimizi alıyoruz. Kabatepe İskelesi’nde bizleri bekleyen otobüsümüze binerek arkamızda üç dolu günü bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde vardığımız İzmir’de FMA TRAVEL’in eğlence ve dinlence dolu başka bir gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ZİLELİ HOTEL’DE ( ÇANAKKALE ) Y.P. KONAKLAMA

< OTEL’DE SABAH – AKŞAM AÇIK BÜFE YEMEKLER

< ÇANAKKALE - ECEABAT - ÇANAKKALE FERİBOT GEÇİSİ

< KABATEPE - GÖKÇEADA - KABATEPE FERİBOT GEÇİSİ

< GEYİKLİ – BOZCAADA – GEYİKLİ FERİBOT GEÇİSİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< RUM KÖYLERİ DOLMUŞ ÜCRETLERİ ( 30 TL )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00’da Üçkuyular Shell,

06.10’da Göztepe İskelesi karşısı,

06.20’de Sabancı Kültür Merkezi önü,

06.30’da Lozan Atatürk Lisesi,

06.40’da Karşıyaka FMA TRAVEL Ofisi,

06.50’de Bostanlı İskele,

07.00’de Mavişehir Ege Park önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi