MARMARİS - DATÇA - ESKİ DATÇA

MARMARİS - DATÇA - ESKİ DATÇA

Konaklama : 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- 29 Ekim Özel -

“MARMARİS ve DATÇA


Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde ...


30 - 31 Ekim (2 Gün - 1 Gece)

 

 

MARMARİS - GÜZELKÖY - AKYAKA - AKÇAPINAR KÖYÜ - AKÇAPINAR AZMAĞI - DATÇA ve ESKİ DATÇA

 

5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA FARKI İLE

 

 ...


1.GÜN: BOZÜYÜK KÖYÜ / GÜZELKÖY  - AKYAKA – KADIN AZMAĞI – AŞIKLAR YOLU - AKÇAPINAR KÖYÜ – AKÇAPINAR AZMAĞI – KALEİÇİ – TARİHİ BEDESTEN – MERKEZ CAMİ -  MARMARİS  

Cumartesi sabahı 06.00’da Mavişehir Ege Park önü, 06.10’da Bostanlı İskele, 06.20’de Karşıyaka Anıt önü, 06.30’da Alsancak FMA TRAVEL Ofisi önü, 06.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 06.50’de Göztepe İskelesi önü, 07.00’de Üçkuyular Shell önünden hareket ederek gezimize başlıyoruz. Yol üzerinde verdiğimiz kahvaltı molasının ardından, keyif kahvelerimizi içmek için Bozüyük’e namı diğer Güzelköy’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Bir dönem dizi setlerine ev sahipliği yapan bu şirin köyün birbirinden güzel evlerini yakından tanımak için çiçekler ile bezeli sokaklarında kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Daha sonra köy kahvesinde verdiğimiz kahve molasının ardından Akyaka’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Idyma Antik Kenti kaya mezarlarını, Akyaka Evleri’ni ve Kadın Azmağı’nı otobüsümüzden panoramik olarak görerek Akçapınar’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Kısa bir yolculuğun sonunda ulaştığımız Akçapınar Köyü’nde Aşıklar Yolu’nda yaptığımız keyifli yürüyüşün ardından bu şirin köyde Akçapınar Azmağı manzaralı restoranımızda bizler için özel hazırlanan balık menülü ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Akçapınar Azmağı’nda dileyen misafirlerimizle rüya gibi bir tekne turuna çıkıyoruz. Ekstra olarak düzenlenen bu keyifli yolculuğun ardından Marmaris’e doğru yolculuğumuzu devam ettiriyoruz. Marmaris’e ulaştığımızda   Tarihi Kaleiçi yerleşimine doğru ilerliyoruz. Yolculuğumuz esnasında Atatürk Heykeli’ni görme şansı yakalıyoruz. Kaleiçi’ne ulaştığımızda Kaleiçi Evleri’ni, Tarihi Bedesten’i, Hafsa Sultan Kervansaray’ını, Merkez Cami’yi ve Marmaris Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Keyifle geçen Kaleiçi turunun ardından 5* Blue Bay Platinum Hotel’imize yerleşiyor ve her şey dahil konseptli açık büfe akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. 

 

2. GÜN: DATÇA – ESKİ DATÇA- CAN YÜCEL EVİ – DATÇA MERKEZ 

Sabah kahvaltısının ardından denize sıfır konumlu otelimizin imkanlarından faydalanmak için öğle saatlerine kadar otelimizde doyasıya vakit geçiriyoruz. Daha sonra her şey dahil konseptli öğle yemeğimizi otelimizde alarak doğanın her türlü rengini bizlere sunan Datça (Reşadiye) Yarımadası’na doğru keşfe başlıyoruz. İlk olarak Eski Datça Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. Datça’nın muhteşem doğası eşliğinde yaptığımız keyifli yolculuğun ardından Eski Datça Köyü’ne geldiğimizde birbirinden güzel taş evlerin arasında keyif kahvelerimizi içiyoruz. Burada rehberimiz bir zamanlar ünlü şair Can Yücel’in evinin bulunduğu sokakta bizlere değerli bilgiler veriyor. Daha sonra eski Datça’nın şirin sokaklarını ve tarihini arkamızda bırakarak Datça merkeze doğru ilerliyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde ulaştığımız Datça merkezde bizlere verilen serbest zamanda Datça sokaklarında doyasıya vakit geçiriyoruz. Daha sonra Datça’da keyifle geçen merkez turumuzun ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşarak İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Çine’de verdiğimiz akşam yemeği molasının ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada yaşadığımız bu eğlence ve dinlence dolu gezinin ardından başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

MARMARİS - GÜZELKÖY - AKYAKA – AKÇAPINAR KÖYÜ – AKÇAPINAR AZMAĞI  PALAMUTBÜKÜ - DATÇA ve ESKİ DATÇA

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* BLUE BAY PLATINUM HOTEL’DE HER ŞEY DAHİL KONAKLAMA

< 2. GÜN OTEL’DE ÖĞLE YEMEĞİ

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ ve OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< AKÇAPINAR’DA BALIK MENÜLÜ ÖĞLE YEMEĞİ

< AKÇAPINAR AZMAĞI TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00’da Mavişehir Ege Park önü,

06.10’da Bostanlı İskele,

06.20’de Karşıyaka Anıt önü,

06.30’da Alsancak FMA TRAVEL Ofisi önü,

06.40’da Sabancı Kültür Merkezi,

06.50’de Göztepe İskelesi önü,

07.00’de Üçkuyular Shell önü

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi