Kızılırmak'tan Yeşilırmak'a ANADOLU'YA YOLCULUK

ANADOLU'YA YOLCULUK (Kızılırmak'tan Yeşilırmak'a)

Konaklama : SİVAS/AMASYA/ANKARA’DA OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 4 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Kızılırmak'tan Yeşilırmak'a

 

* * * ANADOLU'YA YOLCULUK * * *

 

Gesi Bağları ve Aşık Veysel'in Köyü Sivrialan'da Türkülere;


Başkentler Gordion ve Hattuşaş'ta Tarihe Yolculuk Fırsatı ile

 

28 Ekim - 01 Kasım (4 Gün - 4 Gece)

 

...

 

HAREKET 

Akşam saat 19:00'da Mavişehir EgePark Önü, 19:10'da Bostanlı İskelesi, 19:20'de Karşıyaka Anıtı Önü, 19:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü, 19:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 19:50'de Hatay – Üçyol ve 20:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra bağları, ozanları ve ırmakları ile bulaşacağımız Anadolu’ya doğru yola çıkıyoruz.

1.Gün 

KIZILIRMAK - KAYSERİ KALESİ – AĞIRNAS – MİMAR SİNAN EVİ – GESİ BAĞLARI – SİVRİALAN KÖYÜ - AŞIK VEYSEL EVİ - SİVAS

Sabah saatlerinde alacağımız extra sabah kahvaltısından sonra Anadolu’daki birçok eski medeniyete başkentlik yapmış olan, kültür beşiği kentimiz Kayseri’ye doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Avanos’da verdiğimiz kısa mola ile Kızılırmak’a merhaba diyoruz. Daha sonra Kayseri’de Kayseri Kalesi, Anadolu’daki ilk şifahane olan Gevheri Nesibe Şifahanesi, Selçuklu’nun şaheserlerinden biri olan Hunat Hatun Cami ve Külliyesi’ni yakından görüyoruz. Yorgunluğumuzu Kayseri’ye özgü bir lezzet olan Gilaboru suyu içerek attıktan sonra türkülere konu olan Gesi Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Gesi Bağları’nın yemyeşil coğrafyasında yaptığımız gezinin ardından Mimar Sinan’ın doğum yeri olan Ağırnas Köyü’ne gidiyoruz. Osmanlı’nın altın yıllarında binlerce esere imzasını atan baş mimar Koca Sinan’ın yaşadığı kabul edilen evi ziyaret ediyor ve büyük mimarı anıyoruz. Öğle saatlerinde Kayseri mutfağının vazgeçilmez lezzeti mantılarımızı yedikten sonra Anadolu’nun en büyük ozanı Aşık Veysel’in dağda taşta sesini duymak için Sarıkışla’nın Sivrialan Köyü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Bu şirin Anadolu Köyü’nde müzeye dönüştürülen Aşık Veysel’in doğduğu ev ve onun şiirlerine konu olan coğrafya ile buluşuyoruz. Öğleden sonra dilimizde Aşık Veysel’den şarkılar ile Sivas’a ulaşıyoruz. Sivas’a vardığımızda kent merkezindeki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizde Sivas’ın ünlü lezzeti madımak’ın da olduğu bir menü alıyoruz. Yemeğin ardından arzu eden konuklarımızla Sivas’ın gecesini görmek için kent içinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu esnada Sivas Çifte Minareli Medrese ve Sivas Kongre Binası gibi anıtsal yapıları da görüyoruz.


2.Gün 

SİVAS – TOKAT – BALLICA MAĞARASI – YEŞİLIRMAK - AMASYA

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, Sivas kent merkezinde yürüyerek bir kent gezintisine çıkıyoruz. Cumhuriyet MeydanıTarihi Sivas Valiliği Binası, Sivas Kongre BinasıÇifte Minareli Medrese gibi anıtsal yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Sivas’ın ünlü katmerinin tadına bakmak için kısa bir çay molası veriyoruz. Öğleye doğru Anadolu’nun en şirin kentlerinden biri olan Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Tokat’a vardığımızda Atatürk Evi’ni,  Tokat Kalesi’ni, Saat Kulesi’ni, Tarihi Hamamları ve Taş Han’ı görüyoruz. Öğle saatlerinde kuzu eti, patlıcan, patates, domates ve sarımsak dizili şişlerin Tokat’a özgü bir fırında saatlerce, yani ısı ile değil ışıkla pişmesi ile hazırlanan ünlü Tokat Kebabı’nı yiyoruz. Bu eşsiz lezzet şölenin ardından görsel bir şölen olan Ballıca Mağarası’na doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en görkemli mağaralarından biri kabul edilen Ballıca Mağarası’nı ekstra kiraladığımız dolmuşlarımıza binerek gezdikten sonra Anadolu’nun Floransa’sı Amasya’ya gidiyoruz. Orta yerinden Yeşilırmak’ın aktığı Amasya’da birbirinden güzel konaklar ve tarihi yapıların atmosferinde konaklamak için otelimize yerleşiyoruz.


3.Gün 

AMASYA – ÇORUM – HATTUŞAŞ – ANKARA - ANITKABİR

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Amasya KalesiSaat KulesiII. Beyazıt Cami ve KülliyesiAmasya Minyatür Müzesi gibi yapıları yakından tanıyor ve dünyanın merkezi Çorum’a doğru gezimize başlıyoruz. Çoruma vardığımızda meşhur Çorum leblebisi alışverişimizi yaptıktan sonra bir dönem Hitit İmparatorluğu’na başkentlik yapmış Hattuşaş’a gidiyoruz. Burada yaptığımız tarih dolu gezintinin ardından başkent Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Ankara’ya ulaştığımızda Anıtkabir’i ziyaret ediyor ve bizlere bu cennet vatanı emanet eden Ulu Önderimizi saygıyla anıyoruz. Gün sonunda Ankara’daki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.


4.Gün 

ANKARA – ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ -  GORDION – UŞAK KANYONU – İZMİR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Anadolu da yaşamış onlarca medeniyetin eşsiz eserlerine ev sahipliği yapan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni geziyoruz. Bu anıtsal müzede yaptığımız gezintinin ardından Frigya medeniyetine başkentlik yapmış Gordion’a doğru yola çıkıyoruz. Midas’ın kenti Gordion’daki arkeolojik gezimizi tamamladıktan sonra dünyanın ikinci büyük kanyonu sayılan Uşak Ulubey Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Kanyon üzerinde yapılan cam teras üzerinden kanyonun derinliklerine göz attıktan sonra Anadolu’ya Yolculuk turumuzu burada noktalayıp İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir'de, bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. 

 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

SİVAS/AMASYA/ANKARA’DA 3* ve 4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA

< ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTILARI

< BALLICA MAĞARASI DOLMUŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:00'da Mavişehir EgePark Önü,

19:10'da Bostanlı İskelesi,

19:20'de Karşıyaka Anıtı,

19:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi,

19:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

19:50'de Hatay – Üçyol,

20:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi