ANTALYA - OLYMPOS - KEKOVA ve LAVANTA BAHÇELERİ

ANTALYA - OLYMPOS - KEKOVA ve LAVANTA BAHÇELERİ

Konaklama : 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 799 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 'BAMBAŞKA BİR AKDENİZ TURU'

- ANTALYA - OLYMPOS - KEKOVA ve LAVANTA BAHÇELERİ - 


''MERAK ETTİĞİNİZ YERLER İLE DOLU DOLU''

 KAŞ’TAN ALANYA’YA, KEKOVA’DAN OLYMPOS’A

SALDA GÖLÜ ve de LAVANTA BAHÇELERİ FARKI İLE...

 

ANTALYA - ALANYA - DAMLATAŞ MAĞARASI - MANAVGAT ŞELALESİ - ASPENDOS TİYATROSU - DÜDEN ŞELALESİ - HADRIAN KAPISI

YİVLİ MİNARE - KEKOVA BATIK ŞEHİR - OLYMPOS ANTİK KENTİ - KEMER - SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ

 

< ANTALYA MERKEZDE 4* GRIDA CITY HOTEL’DE KONAKLAMA >

 

27 - 30 Ağustos (3 Gün - 3 Gece)


...

 

HAREKET / CUMA 

Akşam 23:00’de Mavişehir Ege Park, 23:10’da Bostanlı İskele, 23:20’de Karşıyaka Anıt önü, 23:30’da Alsancak Garı Fma Travel ofisi önü, 23:40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23:50’de Göztepe İskele ve 24:00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Akdeniz’in güzel koylarını, şelalelerini ve tarihi eserlerini gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz.


I.GÜN / CUMARTESİ

KAŞ – KEKOVA – ANTIPHELLOS LAHDI – ÜÇAĞIZ SAHİLİ – OLYMPOS – KEMER 

Kahvaltı ve ihtiyaç molaları vererek Akdeniz’in incisi Kaş’a ulaşıyoruz. Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz ile baş başa geçen keyifli bir yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek  Olympos’un, ağaç evler ile bezeli sahiline doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Olympos Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Daha sonra Akdeniz sahillerinin en gelişmiş turizm beldelerinden biri olan Kemer’de kahve molası veriyor ve dinleniyoruz. Gün sonunda Antalya’daki 4* GRIDA CITY HOTEL’e yerleşiyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.


II.GÜN / PAZAR

AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( Ekstra )

ALANYA – MANAVGAT ŞELALESİ – ASPENDOS TİYATROSU - DÜDEN ŞELALESİ – DAMLATAŞ MAĞARASI 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından arzu eden konuklarımızla ekstra olan Alanya, Manavgat Şelalesi, Aspendos ve Düden Şelalesi’ni yakından tanıyacağımız AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU için yola çıkıyoruz. Muz bahçeleri arasında Akdeniz ile el ele yaptığımız yolculuğun ardından ulaştığımız Alanya’da Damlataş Mağarası’nı ve Alaaddin Keykubad’ın adına kurulan bu kentteki Selçuklu varlığının simgesi Kızılkule’yi geziyoruz. Daha sonra yörenin en görkemli şelalesi Manavgat Şelalesi’nin eşsiz doğasını görmek için yola çıkıyoruz. Manavgat’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından Manavgat Çayı’nın yanı başında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Anadolu’nun günümüze ulaşmış en sağlam Roma tiyatrolarından biri olan Aspendos Tiyatrosu’nu geziyoruz. Gün sonunda gezimizin en güzel noktası Düden Şelalesi’ne gidiyor ve bu doğa harikasında keyifli anlar yaşıyoruz. Daha sonra kent merkezindeki 4* Grida City Hotel’e dönüyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

III. GÜN  / PAZARTESİ

ANTALYA – KALEİÇİ EVLERİ – YİVLİ MİNARE – HADRIAN KAPISI - İNSUYU MAĞARASI – BURDUR - KUYUCAK LAVANTA KÖYÜ – SALDA GÖLÜ 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Antalya’nın simge yapılarından biri olan Yivli Minare, Kaleiçi Evleri ve Hadrian Kapısı’nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Burdur’a doğru yola koyuluyoruz. Keyifli bir yolculuk sonunda ulaştığımız Burdur’da bir yer altı mağarası olma özelliği gösteren İnsuyu Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. İnsuyu Mağarası’nda karstik yapının erimesi ile oluşan sarkıt ve dikitleri fotoğraflıyor ve mağara içinde bulunan irili ufaklı gölleri görme şansı yakalıyoruz. Burada geçirdiğimiz anların ardından yolculuğumuza devam ederek Burdur’a varıyoruz. Kent merkezinde yaptığımız kısa kent turunun ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından bir alışveriş mağazasına konuk oluyor ve yöreye özgü ceviz ezmelerinden alma şansı yakalıyoruz. Daha sonra Akdeniz’in lavanta kokan köyü Kuyucak Köyü’ne ulaşıyoruz. Her şeyin lavanta koktuğu ve lavanta renklerine boyalı bu köyde lavantaları fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Kuyucak Köyü’nde geçirdiğimiz lavanta kokulu anların ardından Anadolu’nun en derin ve en berrak gölü Salda Gölü’ne doğru gezimizi sürdürüyoruz. Günün en güzel vaktinde ulaştığımız bembeyaz kumsalları ve Maldivler’i anımsatan mavi-yeşil suları ile bir doğa harikası olan Salda Gölü’nde keyifli anlar yaşıyor ve yürüyüş yapıyoruz. Salda Gölü’nde geçirdiğimiz keyifli anların ardından Serinhisar’a doğru ilerliyoruz. Türkiye’nin leblebi üretiminin büyük çoğunluğunu karşılayan bu belde de bir mağazaya konuk oluyor ve ünlü leblebilerinden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Akdeniz’in birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< ANTALYA 4* GRIDA CITY HOTEL'DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

< OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< AKDENİZ DOĞA ve TARİH KEŞİF TURU ( 75 TL  )

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< KEKOVA’DA AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU

< SALDA GÖLÜ GİRİŞ ÜCRETİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23:00’de Mavişehir Ege Park,

23:10’da Bostanlı İskele,

23:20’de Karşıyaka Anıt önü,

23:30’da Alsancak Garı Fma Travel ofisi önü,

23:40’da Sabancı Kültür Merkezi,

23:50’de Göztepe İskele

24:00’de Üçkuyular SHELL

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi