AĞVA’LI BATI KARADENİZ (5* Dedeman Hotel Konaklamalı)

AĞVA’LI BATI KARADENİZ

Konaklama : 5* DEDEMAN HOTEL (ZONGULDAK) Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 799 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- 29 Ekim Özel -

'AĞVA’LI BATI KARADENİZ'   


<<<  2 Gece 5* Dedeman Hotel (Zonguldak) Konaklamalı! >>>


28 - 31 Ekim (3 Gün - 3 Gece)

 

AĞVA - GÖKSU ve YEŞİLÇAY - ACARLAR LONGOZU - AKÇAKOCA EREĞLİ - ZONGULDAK - YENİCE ORMANLARI - SAFRANBOLU

 

AMASRA - BARTIN - DEVREK - BOLU - YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI ve ABANT MİLLİ PARKI

 

 

PERŞEMBE

Akşam 21:00'de Mavişehir Ege Park önü, 21:10'da Bostanlı İskele, 21:20'de Karşıyaka Anıt, 21:30'da Alsancak Gar FMA Travel Ofis önü, 21:40'da Sabancı Kültür Merkezi önü, 21:50'de Hatay - Üçyol, 22:00'de Bornova Manisa Kavşağı'nda buluştuktan sonra Ağva'lı, Yedigöller' Batı Karadeniz yolculuğumuza başlıyoruz.

 

1.GÜN / CUMA

AĞVA – YEŞİLÇAY ve GÖKSU NEHİRLERİ - ACARLAR LONGOZU –  AKÇAKOCA – KARADENİZ EREĞLİSİ - ZONGULDAK

Sabah erken saatlerde ulaştığımız Ağva’da verdiğimiz kahvaltı molasının ardından birçok dizinin ve filmin doğal seti olan bu ünlü tatil beldesini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Karadeniz’e dökülen Göksu ile Yeşilçay derelerinin tam ortasında yer alan Ağva'da yaptığımız tekne turunun ardından Batı Karadeniz’in en güzel sahillerine ev sahipliği yapan Karasu, Akçakoca ve Ereğli’ye doğru gezimize devam ediyoruz. İlk olarak Türkiye’nin en büyük subasar ormanlarından biri olan Acarlar Longoz’una ulaşıyoruz. Su menekşesi ve göl lalesi adları ile anılan çiçekleri ve dişbudak, kızılağaç, kayın ormanlarından oluşan ağaçları ile bizleri büyüleyen Acarlar Longozu’nda geçirdiğimiz keyifli anların ardından Sakarya Nehri ve Karasu Çayı’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz sahillerinde yaptığımız mavi yeşil yolculuğun ardından öğle saatlerinde Akçakoca Sahili’ne ulaşıyor ve öğle yemeğimizi almak için yöre restoranlarından birine misafir oluyoruz. Öğle yemeğinin ardından Anadolu’da bulunan dört Ereğli’nin Karadenizlisi olan Karadeniz Ereğli’sine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Antik çağda Herakleia ismi ile anılan günümüzün sanayi kenti Ereğli Sahili’nde yaptığımız panoramik turun ardından Batı Karadeniz’in en güzel şehri Zonguldak’a ulaşıyoruz. Gün batımında deniz manzaralı ve yörenin en lüks oteli 5* Dedeman Otel’ine yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin eşsiz manzaralı restoranında alıyoruz. 

 

2.GÜN / CUMARTESİ

YENİCE ORMANLARI – SAFRANBOLU – AMASRA - AMASRA KALESİ - KEMERE KÖPRÜSÜ - FATİH CAMİ

Sabah kahvaltısını Karadeniz’in maviliği ve Zonguldak’ın yeşilliğini izleyerek otelimizde aldıktan sonra Batı Karadeniz’in mimari harikası Safranbolu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde anıt niteliğindeki ağaçları, derin vadileri ve barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik açısından en değerli alanları arasında yer alan ve ülkemizin en büyük blok ormanlarından biri olan Yenice Ormanları’nı görüyoruz. Yemyeşil bir coğrafya içinde yaptığımız yolculuğun ardından Batı Karadeniz’in mimari açısından en görkemli kenti Safranbolu'ya ulaşıyoruz. Bu şirin kasabada Safranbolu Evleri'ni, Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Yemeniciler Arastası, Köprülü Cami, Namazgah ve Eski Hükümet Konağı'nı yakından tanıyoruz. Öğleye doğru Safranbolu’ya veda ederek Bartın üzerinden Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih'in Çeşm – i Cihan ( Dünyanın Gözü ) diye seslendiği Amasra'da ilk olarak yörenin dillere destan salata ve balık tavası ile keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından günün en güzel saatlerinde rehberimiz eşliğinde Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Cami ve Kaleiçi evlerini geziyoruz. Gün sonunda Amasra’ya veda ederek Zonguldak’taki 5* Dedeman Hotel’e dönüyor ve akşam yemeğimize kadar dinleniyoruz.


3.GÜN / PAZAR

DEVREK - BOLU - YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI – BÜYÜK GÖL – DERİN GÖL – SERİN GÖL – NAZLI GÖL - İNCE GÖL ve ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI

Sabah kahvaltısını deniz manzaralı otelimizde aldıktan sonra Batı Karadeniz’in en gözde yeri Yedigöller Milliparkı'na gitmek için yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde ilk olarak bastonları ile ünlü Devrek’e ulaşıyoruz. Burada yöre ormanlarından elde edilen ağaçlarla elde yapılan Devrek bastonlarının yapımını yakından izliyor ve Bolu’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde Yeniçağa Gölü’nün manzarasını izleyerek Bolu’ya ulaşıyoruz. Bolu kent merkezinde otobüsümüzle yaptığımız panoramik turun ardından ekstra kiraladığımız dolmuşlarımızla Yedigöller'e doğru gezimize başlıyoruz. Burada doğanın tüm güzelliğini yaşıyor ve birbirinden güzel göllerden Nazlı Göl, İnce Göl, Derin Göl, Seringöl ve Büyük Göl'ü yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Bolu’da aldığımız öğle yemeğinin ardından Karadeniz'in incisi Abant Gölü'ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Abant'a ulaştığımızda doğanın kucağında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Öğleden sonra Batı Karadeniz'e veda ederek İzmir'e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde vardığımız İzmir'de eğlence ve dinlence dolu geçen üç günün ardından bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


 * Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 5* DEDEMAN HOTEL (ZONGULDAK) Y.P. KONAKLAMA

< LÜKS ULAŞIM ve ÇEVRE GEZİLERİ

< OTELDEKİ SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ ve MİLLİPARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YOLDA ALINAN SABAH KAHVALTISI

< YEDİGÖLLER DOLMUŞ ÜCRETİ

< AĞVA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

21:00’de Mavişehir Ege Park önü,

21:10’da Bostanlı İskele,

21:20’de Karşıyaka Anıt,

21:30’da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofis önü,

21:40’da Sabancı Kültür Merkezi önü,

21:50’de Hatay - Üçyol,

22:00’de Bornova Manisa Kavşağı

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında Detaylı Bilgi