ESKİŞEHİR - FRİG VADİSİ - UŞAK KANYONU

ESKİŞEHİR - FRİG VADİSİ - UŞAK KANYONU

Konaklama : EN HOTEL / BÜYÜK OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

Tur Süresi : 2 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 429 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

* * * TÜRKİYE’DE BİR İLK * * *

 

ANADOLU’NUN VENEDİK’İ ESKİŞEHİR’E ZAMAN İÇİNDE YOLCULUK

 

* * * ESKİŞEHİR - FRİG VADİSİ ve BEYPAZARI * * *

 

'UŞAK ULUBEY KANYON’U ve İNÖZÜ VADİSİ FARKI İLE'

 

21 - 23 Nisan 2018 (3 Gün - 2 Gece)

 

...


I. GÜN 21 NİSAN CUMARTESİ

'ULUBEY KANYONU ve FRİG VADİSİ’NDEN ZAMAN İÇİNDE ESKİŞEHİR’E YOLCULUK'

 UŞAK ULUBEY KANYONU – CAM TERAS – FRİG VADİSİ – KÜMBET KÖYÜ – ASLANLI MABET – BÜYÜKYAYLA GÖLETİ - YAZILIKAYA KÖYÜ ve MİDAS ANITI – PORSUK ÇAYI ve ESKİŞEHİR

Sabah saat 06:30’da Mavişehir Egepark, 06:40’da Bostanlı İskelesi önü, 06:50’de FMA TRAVEL Yalı Ofisi’nde, 07:00’de Lozan Atatürk Lisesi önünde, 07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 07:20’de Hatay Üçyol, 07:30`da Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı’nda buluştuktan sonra “Eskişehir, Frig Vadisi Ulubey Kanyonu ve Kütahya”’da yapacağımız tarih ve doğa gezimize başlıyoruz. Kahvaltımızı yolumuz üzerinde aldıktan sonra son yılların gözde ziyaret noktası Uşak Ulubey Kanyonu’na gidiyoruz. Dünyanın sayılı kanyonundan biri olan Uşak Ulubey Kanyon’u üzerine yapılı cam terasta kanyonun doğal güzelliklerini izledikten sonra Frig Vadisi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Afyonkarahisar’da öğle yemeğimizi aldıktan sonra hem yürüyüş hem de keşifler yapmak için Frig Vadisi’ne ilk adımımızı atıyoruz. Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illeri arasında bir medeniyet üçgeni olarak uzanan Frigya Vadisi’nde Kral Midas’ın eliyle zenginleşen uygarlığın izlerine tanık oluyoruz. Frigya Vadisi’nin en yeşil ormanlarına ve de en güzel mavisine sahip Büyük Yayla Göleti’nde kısa bir gezinti yapıyoruz. Daha sonra Frigya Vadisi’nin en ünlü eseri 1315 m yükseklikte yer alan Yazılıkaya Midas Anıtı’na gidiyoruz. Frigya Vadisi’nin bu başeserini yakından tanıdıktan sonra Kümbet Köyü’ne gidiyor ve burada Aslanlı Mabet’i yakından tanıyoruz. Öğleden sonra Frigya Vadisi’nin keşfedilmemiş bakir coğrafyasına veda ediyor ve Anadolu’nun en gelişmiş kentlerinden biri olan Eskişehir’e doğru gezimizi sürdürüyoruz. Eskişehir’e vardığımızda Porsuk Çayı’nda keyifli bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Daha sonra Eskişehir’in merkezinde Porsuk Çayı’nın hemen yanı başındaki BÜYÜK OTEL’e yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Eskişehir akşamını yaşamak için keyifli bir gezintiye çıkıyoruz.

 

II. GÜN 22 NİSAN  PAZAR

ESKİŞEHİR – ODUNPAZARI EVLERİ – ATLIHAN ÇARŞISI– LÜLETAŞI MÜZESİ  - KURŞUNLU KÜLLİYESİ – CAM ESERLER MÜZESİ – YILMAZ BÜYÜKERŞEN BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ – SAZOVA BİLİM, KÜLTÜR ve SANAT PARKI – MASAL ŞATOSU - SANTA MARIA KALYONU - KENT PARK - HALLER GENÇLİK MERKEZİ

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Eskişehir’in eski dokusuna tanık olacağımız ODUNPAZARI SEMTİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı’nı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni, Cam Eserler Müzesi’ni, Kurşunlu Külliyesi’ni ve Lületaşı Müzesi’ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Yemeğin ardından son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta gezintiye çıkıyor ve dinleniyoruz. Gün sonunda son yılların belediyecilik harikası olan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda keyifli dakikalar geçiriyoruz. Bu esnada Masal Şatosu ve Amerika’nın keşfinde kullanılan Santa Maria kalyonuna atfen maketi yapılan Büyük Kalyon Maketi’ni yakından görüyoruz. Gün batımında otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Eskişehir’in gece hayatını tanımak için eskinin sebze ve meyve hali günümüzün Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz. Buradaki sayısız eğlence mekânında Eskişehir akşamını yaşıyoruz.

 

III. GÜN : 23 NİSAN PAZARTESİ 

BEYPAZARI – TAŞ MEKTEP – ALADDİN CAMİ – ALAADDİN SOKAK ve TARİHİ KONAKLAR GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI – İNÖZÜ DERESİ ve VADİSİ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabası’na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Beypazarı’na ulaştığımızda taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı’nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi’ni ve Taş Mektep’i geziyoruz. Kentin en eski camisi olan Alaaddin Keykubad Cami’yi ziyaret ediyoruz. Caminin önünde yer alan 800 yıllık anıtsal çınarı yakından görüyoruz. Daha sonra restore edilmiş onlarca konağın oluşturduğu Alaattin Sokak’ta havuç lokumu, Beypazarı kurusu ve havuç suyunun tadına bakıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde Beypazarı’nın ünlü gümüş telkarilerinin yapıldığı Gümüşçüler Çarşısı’na gidiyor ve Beypazarı telkarisi alma şansını yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi Beypazarı’nın otantik mekânlarından birinde aldıktan sonra keyifli bir gezinti yapmak için İnözü Çayı boyunca uzanan İnözü Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. İnözü Vadisi’nin şaşırtıcı güzelliklerini gördükten sonra İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< EN HOTEL / BÜYÜK OTEL’DE Y.P. KONAKLAMA

< ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETLERİ VE OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< PORSUK ÇAYI’NDA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.30'da Ege park,

06.40'da Bostanlı İskelesi önü,

06.50'de FMA TRAVEL Yalı Ofisi,

07.00'de Lozan Atatürk Lisesi önü,

07.10'da Sabancı Kültür Merkezi,

07.20'de Hatay - Üçyol,

07.30'da Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı önü