Söğüt’lü, Bilecik’li ve Beypazar'lı ESKİŞEHİR (Ramazan Bayramı Özel)

Söğüt’lü, Bilecik’li ve Beypazar'lı ESKİŞEHİR (Ramazan Bayramı Özel)

Konaklama : BÜYÜK HOTEL’DE YP. KONAKLAMA (KENT MERKEZİ)

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 449 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

 < < < TÜRKİYE'DE BİR İLK  > > >


Söğüt’lü, Bilecik’li ve Beypazar’lı

 

 * * * ESKİŞEHİR  * * *

 

'Osmanlı’nın Kuruluşundan, Modern Cumhuriyet’e'

 

14 - 17 Haziran 2018 / 3 Gün - 3 Gece

 

ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI – PORSUK ÇAYI - SAZOVA PARKI – MASAL ŞATOSU - KENT PARK - BALMUMU MÜZESİ – GENÇLİK MERKEZİ


KÜTAHYA - BİLECİK - SÖĞÜT - BOZÜYÜK - ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ - BEYPAZARI – BAĞ EVİ - HIDIRLIK TEPESİ 


...

 

HAREKET: 14 HAZİRAN PERŞEMBE 

Akşam 23:00'de Mavişehir Ege Park önü, 23:10'da Bostanlı İskele, 23:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 23:30'da Alsancak Lozan Atatürk Lisesi önü, 23:40'da Sabancı Kültür Merkezi önü, 23:50'de Hatay - Üçyol'da ve 00:00'de Bornova Ege Kampüs Önünde buluştuktan sonra 'Osmanlı’nın Kuruluşundan, Modern Cumhuriyet’e isimli Eskişehir, Kütahya, Beypazarı, Söğüt, Bilecik turumuza başlıyoruz.

 

1. Gün: 15 HAZİRAN CUMA

BEYPAZARI - HIDIRLIK TEPESİ - TARİH ve KÜLTÜR EVİ - TAŞ MEKTEP - ALAADDİN KEYKUBAD CAMİ - BAĞ EVİ

Yolda aldığımız sabah kahvaltısının ardından şirin mimarisi ile ünlü Beypazarı Kasabası'na ulaşıyoruz. Taş sokakları, cumbalı ahşap evleri, gelenekseli yaşatan hayat anlayışı ile Beypazarı'nda tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Kentin orta yerinde yer alan ve eski bir Beypazarı konağı olan Tarih ve Kültür Evi'ni ve Taş Mektep'i görüyoruz. Kentin en eski camisi olan Alaaddin Keykubad Cami'yi ziyaret ediyoruz. Kentin mimarisini yakından tanıdıktan sonra geleneksel sanatların hala canlı olduğu kasabada çarşıyı geziyoruz. Havuç lokumu, kuru, telkari işçiliği ile yapılan gümüş takılar gibi Beypazarı'nın ünlü ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi Beypazarı'nın en otantik mekânlarından biri olan Bağ Evi'nde müzik eşliğinde eğlenerek Beypazarı’nın yöresel tatları eşliğinde alıyoruz. Öğleden sonra bu şirin Anadolu kasabasına veda ederek Eskişehir'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gün sonunda Eskişehir’in merkezinde Porsuk Çayı’nın hemen yanı başındaki BÜYÜK OTEL’e yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğinin ardından arzu eden konuklarımızla Eskişehir akşamını yaşamak için keyifli bir gezintiye çıkıyoruz.

 

2.GÜN: 16 HAZİRAN CUMARTESİ

OSMANLI’NIN KURULUŞU: BİLECİK – SÖĞÜT – BOZÜYÜK – ESKİŞEHİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Osmanlı’nın kuruluş döneminin yaşandığı Söğüt, Bilecik ve Bozüyük yöresine doğru geziye başlıyoruz. Bu yörede Bilecik’te Şeyh Edebali’nin türbesini ve Orhan Gazi Camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulduğu Söğüt’e ulaşıyoruz. Söğüt’te ilk olarak Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Ertuğrul Gazi Müzesi’ne giderek o günlerin hatırası eserleri yakından tanıyoruz. Söğüt’te Çelebi Sultan Mehmet Camii, Kaymakam Sait Bey Çeşmesi, Hamidiye Camii ve Kuyulu Mescid hakkında rehberimizden değerli bilgiler alıyoruz. Eskişehir’e doğru giderken yolumuzun üstünde Bozüyük’te kısa bir kahve molası veriyoruz. Verdiğimiz kısa kahve molasında arzu eden konuklarımız Bozüyük’ün ünlü bozasının da tadına bakabilirler. Bozüyük’te bozalarımızı içtikten sonra Eskişehir’e dönüyoruz.  Günün en güzel saatlerinde son yılların belediyecilik harikası olan, Anadolu'ya deniz ve plajın getirildiği Kent Park'ta gezintiye çıkıyor ve dinleniyoruz. Daha sonra kentin orta yerinden akan Porsuk Çayı'nda keyifli bir tekne yolculuğuna çıkarak günün sonuna geliyoruz. Gün batımında otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Eskişehir’in gece hayatını tanımak için eskinin Haller’i günümüzün Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz. Buradaki sayısız eğlence mekânında Eskişehir akşamını yaşıyoruz.

 

3. Gün: 17 HAZİRAN PAZAR

ODUNPAZARI - ATLIHAN ÇARŞISI - BALMUMU MÜZESİ - CAM ESERLER MÜZESİ - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - LÜLETAŞI MÜZESİ - ŞAHİN TEPESİ - KENTPARK - SAZOVA PARKI

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kentin eski dokusuna tanık olacağımız Odunpazarı Semti'ni ziyaret ediyoruz. Bu güzel semtte geleneksel dokusunu tekrar kazanmış olan tarihi evleri, usta ellerin şekil verdiği lületaşı eserleri satın alabileceğimiz Atlıhan Çarşısı'nı, Balmumu Müzesi'ni, Cam Eserler Müzesi'ni, Kurşunlu Külliyesi'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde kent merkezinde bir restoranda Eskişehir mutfağının gözdesi çiğ böreklerimizi yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Türkiye’nin en başarılı tematik parkı olan Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Park'ta keyifli dakikalar geçiriyoruz. Bu esnada Masal Şatosu’nu ve de Amerika kıtasının keşfinde kullanılan Santa Maria Kalyonu’nun bir benzerini yakından görüyoruz. Daha sonra çininin başkenti Kütahya’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kütahya’ya vardığımızda 19.yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu Germiyan Sokağı, Ulu Cami ve Macar Evi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra İzmir'e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde ihtiyaç molaları vererek ulaştığımız İzmir'de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

Söğüt’lü, Bilecik’li ve Beypazar’lı 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BÜYÜK HOTEL’DE YP. KONAKLAMA (KENT MERKEZİ)

< ULAŞIM VE TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETLERİ VE OTOBÜSTEKİ İKRAMLAR

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ, MİLLİPARK ve TEMATİK PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< PORSUK ÇAYI’NDA TEKNE TURU

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

23:10'da Bostanlı İskele,

23:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü,

23:30'da Alsancak Lozan Atatürk Lisesi önü,

23:40'da Sabancı Kültür Merkezi önü,

23:50'de Hatay - Üçyol'da

00:00'de Bornova Ege Ünv. Kampüs Girişi