KAPADOKYA ve KAYSERİ

KAPADOKYA ve KAYSERİ

Konaklama : 4* THE GARDEN HOTEL’DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 3 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 323 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kişi Başı : 399 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

* * * Türkiye'nin En Dolu ve En Güzel Kapadokya Turu * * *

 

* * * KAPADOKYA ve KAYSERİ * * *

 

'Gesi Bağları, Erciyes Dağı ve Mimar Sinan'ın Köyü Ağırnas Farkı ile'

 

20 - 23 Nisan 2018 (3 Gün - 3 Gece)

 

...

 

HAREKET - 20 NİSAN CUMA

Akşam saat 20:00'de Mavişehir EgePark Önü, 20:10'da Bostanlı İskelesi, 20:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü, 20:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü, 20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi, 20:50'de Hatay – Üçyol ve 21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi'nde buluştuktan sonra Harikalar Diyarı Kapadokya'ya doğru gezimize başlıyoruz.

 

I.GÜN – 21 NİSAN CUMARTESİ

IHLARA VADİSİ – MELENDİZ ÇAYI – DERİNKUYU YER ALTI KENTİ – UÇHİSAR KALESİ- ORTAHİSAR KALESİ – HACI BEKTAŞ-I VELİ DERGAHI – KAYSERİ

Sabahın ilk saatlerinde ulaştığımız Kapadokya’da kahvaltımızı aldıktan sonra bir yeryüzü harikası olan Ihlara Vadisi’ne doğru gezimize başlıyoruz. Orta yerinden Melendiz Çayı’nın aktığı ve ötelerde Hasan Dağı’nın manzarası ile taçlanan Ihlara Vadisi’nde rehberimiz eşliğinde gezintiye çıkıyoruz. Bu esnada onlarca kaya kilisesini yakından tanıyor ve hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra bölgenin en büyük yer altı kentini ziyaret etmek için Derinkuyu’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yerin yedi kat altına kurulu içinde ahırları, kiliseleri, ambarları, yatak odaları ve mutfakları ile sapasağlam günümüze ulaşmış yer altı kentini yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Erciyes manzarası ile görenleri büyüleyen Uçhisar Kalesi’ne gidiyoruz. Yörede öğle yemeğimizi de aldıktan sonra Ortahisar Kalesi’ni de yakından görüyoruz. Kapadokya’nın dünyaca ünlü onyx atölyelerinden birine konuk oluyor ve alışveriş yapma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Hacı Bektaş Veli Dergâhı’na gidiyoruz. Burada Hacı Bektaş-ı Veli ve Balım Sultan’ın Türbeleri’ni, müze olarak ziyarete açılan Külliye’yi geziyoruz. Ardından Anadolu’nun en güzel ve gelişmiş kentlerinden biri olan Kayseri’ye gidiyoruz. Kent merkezindeki 4* The Grand Otel’e yerleşiyor ve dinleniyoruz.  

 

II.GÜN – 22 NİSAN PAZAR

KAYSERİ – KAYSERİ KALESİ – GEVHERİ NESİBE ŞİFAHANESİ – HUAND HATUN KÜLLİYESİ – ERCİYES DAĞI MİLLİPARKI – GESİ BAĞLARI – AĞIRNAS KÖYÜ ve MİMAR SİNAN EVİ 

Sabahın erken saatlerinde Kapadokya’da gün doğumunu ve peribacalarının büyüleyici görüntülerini izlemek isteyen konuklarımızla ekstra düzenlenen Balon Turu’na çıkıyoruz. ( Bu tura sadece balon uçuşu yapan konuklar katılacaktır. ) Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra birçok eski medeniyete başkentlik yapmış olan, kültür beşiği kenti Kayseri’de Kayseri Kalesi, Güpgüpoğlu Konağı, Anadolu’daki ilk şifahane olan Gevheri Nesibe Şifahanesi, Selçuklu’nun şaheserlerinden biri olan Hunat Hatun Cami ve Külliyesi’ni yakından görüyoruz. Yorgunluğumuzu Kayseri’ye özgü bir lezzet olan Gilaboru suyu içerek attıktan sonra Anadolu’nun hiçbir zaman karı erimeyen en yüksek dağlarından biri olan Erciyes’e doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Erciyes’de yaptığımız keyifli gezintinin ardından yağlama, sucuk ve mantı gibi Kayseri mutfağının özel tatlarından oluşan bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından türkülere konu olan Gesi Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Gesi Bağları’nın yemyeşil coğrafyasında yaptığımız gezinin ardından Mimar Sinan’ın doğum yeri olan Ağırnas Köyü’ne gidiyoruz. Osmanlı’nın altın yıllarında binlerce esere imzasını atan baş mimar Koca Sinan’ın yaşadığı kabul edilen evi ziyaret ediyor ve büyük mimarı anıyoruz. Gün sonunda kent merkezindeki otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla beraber ekstra olan TÜRK GECESİ’ne gidiyoruz.

 

II.GÜN – 23 NİSAN PAZARTESİ

GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – PAŞABAĞLAR PERİ BACALARI – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÜRGÜP - ŞARAP MAHZENLERİ – AVANOS – KIZILIRMAK – ÇÖMLEK ATÖLYELERİ – SULTANHAN - NASREDDİN HOCA TÜRBESİ 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra orta yerinden Kızılırmak’ın aktığı Avanos'a doğru yola çıkıyoruz. Avanos'da yaptığımız kısa gezintinin ardından bir çanak – çömlek atölyesine konuk oluyor ve Kızılırmak çamurunun çömlekçi çarkında şekil alışına tanık oluyoruz. Öğleden sonra Kapadokya'nın gözbebeği Ürgüp'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bizleri karşılayan Üç Güzeller'de verdiğimiz kısa molanın ardından Asmalı Konak ve Turasan Şarap Fabrikası'nı geziyoruz. Kapadokya'nın birbirinden güzel üzümleri ile yapılan şarapların tadımını yapıyor ve alış veriş yapıyoruz. Daha sonra Göreme Açıkhava Müzesi'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kaya kiliselerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve freskoları yakından tanıyoruz. Güvercinlik Vadisi'nde güvercin evlerini ve Paşabağlar'da yörenin en büyük peri bacalarını görüyoruz. Öğle yemeğimizde Kapadokya’ya özgü testi kebabı keyfi yaparak bölgeye veda ediyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde Anadolu’nun Selçuklu döneminden kalan en büyük kervansarayı olan Sultan Han’da kısa bir mola veriyor ve rehberimiz eşliğinde bu anıt eseri yakından tanıyoruz. Gün sonunda ulaştığımız Akşehir’de mizahın atası Nasreddin Hoca'nın Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Kapadokya'da geçirdiğimiz üç güzel günün ardından İzmir'e dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir'de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< 4* THE GARDEN HOTEL’DE KONAKLAMA

< SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< ULAŞIM ve TÜM ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< BALON TURU

< TÜRK GECESİ ( LİMİTSİZ İÇKİLİ )

< KAPADOKYA EĞLENCE PAKETİ 

 

Kapadokya Eğlence Paketi

375 TL EDERİNDEKİ BALON TURU ve 75 TL EDERİNDEKİ LİMİTSİZ İÇKİLİ TÜRK GECESİ ACENTEDE ALINDIĞI TAKDİRDE 450 TL YERİNE SADECE 375 TL ÖDENECEKTİR.

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

20:00'de Mavişehir EgePark Önü,

20:10'da Bostanlı İskelesi,

20:20'de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis Önü,

20:30'da Lozan Atatürk Lisesi Önü,

20:40'da Konak Sabancı Kültür Merkezi,

20:50'de Hatay – Üçyol

21:00'de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs Girişi