Turlar
Gezi Bülteni
E-bülten listemize kaydolun,
Tatil fırsatlarımızı kaçırmayın!
Gezi Defteri Notları

FATİH M. AYGÜNEŞ İLE FARKLI GEZİLER

SANAT TARİHÇİ ve ÜLKESEL REHBER 

FATİH M. AYGÜNEŞ EŞLİĞİNDE

BİRBİRİNDEN FARKLI GEZİLERİ KAÇIRMAYIN !!!ADALARA FMA TRAVEL İLE GİDİLİR

YUNAN ADALARI'NDA KEYİFLİ BİR TATİL GEÇİRMEK İSTEYENLERE ....


KUZEY İTALYA Ve GÜNEY FRANSA COTE D`AZUR

KUZEY İTALYA Ve GÜNEY FRANSA COTE D`AZUR
Konaklama :
Tur Süresi : 0
Hareket Tarihleri :
Hareket Noktaları :
Ulaşım Şekli :
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

İki Ülke: Birinin kuzeyi, diğerinin güneyi

TUR PROGRAM

1. Gün: Bergamo - Milano – Como Gölü - Cenova

 “Citrus Bergamo”  diye anılan Bergamut meyvesinin ana vatanı olan Bergamo kentine ulaştıktan sonra Kuzey İtalya’nın en önemli kentlerinden biri olan Milan’a doğru Kuzey İtalya’daki gezimize başlıyoruz. Milan’da otobüsümüzle yaptığımız panoramik kent turu esnasında Sforza Kalesi, Mussoli’nin yaptırdığı ve daha sonra önünde idam edildiği Centrale Garı’nı, Milan Katedrali’ni yakından tanıyoruz.  Daha sonra hem öğle yemeğimizi almak hem de yeşil ile mavinin dansına tanık olmak için extra Como Gölü gezimize başlıyoruz. Como Gölü’nün eşsiz doğasında İtalyan mimarisinin güzel örneklerini yakından tanıyoruz. Gün sonunda Como Gölü’nden ayrılarak 15.yüzyılda Akdeniz’in hakimi denizcilerin ve Cristophe Colombus’un vatanı Cenova’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz.  Akşam saatlerinde ulaştığımız Cenova’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve Cenova’yı tanımak için kent merkezinde rehberimiz eşliğinde gezintiye çıkıyoruz.


2. Gün: Portofino - Santa Margherita - San Remo – Nice – Monaco – Monte Carlo ( Cote d’Azur )

Sabah kavlatısını otelimizde aldıktan sonra arzu eden konuklarımızla aşk kenti Portofino ve Santa Margherita’ya doğru gezimize başlıyoruz. Adına şarkılar yazılmış, şiirlere konu olmuş ve en güzel aşklara tanıklık etmiş, ünlülerin tercihi Portofino’nun tablo güzelliğindeki sahilinde geziyoruz. Liman kenarına kurulmuş pastel renklerdeki evleri ve ay şeklindeki sahil şeridi ile görenleri büyüleyen  Portofino’dan ayrılarak Fransız Riviera’sı diğer bir isimle Cote d’Azur’a doğru gezimize devam ediyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Fransa’nın Paris’ten sonra en çok turist çeken kenti olan Nice’de keyifli bir kent gezintine çıkıyoruz.  Gezimizin ilk uğrağı palmiyeleri ile ünlü kordonboyu Promenade de Anglais oluyor. Daha sonra bir dönemin Rus aristokratları tarafından yapılan Rus mimarisini yansıtan San Nicholas Kilisesi’ni yakından tanıyoruz. Çiçekleri ve peyzajı ile kendine hayran bırakan I.Albert Jardin Parkı’nda kısa bir mola veriyor ve daha sonra Massena Meydanı’nda keyifli bir alışveriş turuna çıkıyoruz. Ortaçağ ile modern dünyanın her türlü izini yansıtan kentsel dokusu, lüks mağazaları,  aristokratik villaları, şık restoranları ve eski kenti ( Vieux Nice ) ile Nice’de keyifli anlar yaşıyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla hem akşam yemeğimizi almak hem de gece hayatını yakından tanımak için Monaco Prensliği’ne ve onun casinoları ile ünlü yerleşimi Monte Carlo’ya gidiyoruz.


3. Gün: Cannes – Toulon – Marsilya – Aix en Provence

Sabah kahvaltısının ardından 2013 yılı Avrupa Kültür Başkenti seçilen Fransa’nın ikinci büyük kenti Marsilya’ya doğru Cote d’Azur’daki gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak 1946 yılından beri dünya sinemasının en seçkin film yarışmasına ev sahipliği yapan Cannes’da kısa bir kent gezintisi yapıyor ve bu eşsiz tatil beldesini yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Marsilya’da otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla Marsilya’nın kuzeyindeki sanat ve bohem dünyasının en önemli kenti Aix en Provence’e doğru yolculuğa çıkıyoruz. Picasso’nun resmini çizdiği lavanta bahçeleri arasından Cezanne’ın öncülüğünü yaptığı kübizmin ilk resmine konu olan St. Victoire Dağı’nın eteklerindeki kente doğru keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Cezanne’ın doğum kenti olan Aix’da Saint Sauveur Katedrali, 17 yy. da yapılmış olan Piskoposluk Sarayı, 17.yy. a ait astronomik Saat Kulesi’ni yakından tanıyor ve Hotel de Ville Meydanı’nda keyifli anlar yaşıyoruz. Akşam saatlerinde Marsilya’ya dönüyoruz.


4. Gün: Marsilya – Eski Liman (Le Vieux-Port )

Sabah kahvaltısın ardından Avrupa’nın Kültür Başkenti olan Marsilya’yı yakından tanımak için otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde ilk olarak Eski Liman’a gidiyor ve bir dönemin dünya ticaretini yöneten limanı ve yapılarını yakından tanıyoruz. Bir dönem Anadolu’dan Phokaia kentinden göçen denizcilerin Massalia adı ile kurduğu kentte Notre Dame de la Garde Kilisesi, Marsilya Belediye Binası, Reform Kilisesi ve Katedral gibi anıtsal yapıları yakından tanıyor ve Marsilya’nın ünlü eski liman bölgesinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Öğle saatlerinde Marsilya’ya ve Güney Fransa’ya veda ederek Marsilya Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.


FİYATLARTaksitli Fiyatlar

Taksitli Fiyatlar

Taksitli Fiyatlar


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 4* HOTEL`DE  O.K KONAKLAMA
* PEGASUS H.Y İLE GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
* KENTLER ARASI LÜKS OTOBÜSLE ULAŞIM
* REHBERLİK HİZMETİ

 

* ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ
* MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* COMO GÖLÜ TURU ( 45 EURO )
* PORTOFINO TURU ( 45 EURO )
* MONTE CARLO TURU ( 55 EURO )
* AIX EN PROVINCE TURU ( 30 EURO )

Tüm Hareket Tarihleri
FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı   
Gezidefteri.com © 2015 Her hakkı saklıdır.
Gezidefteri.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Gezidefteri'ne aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.